Windows 10'u Hiçbir Şekilde Kurulamadı

Rhinehart

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar. Öncelikle bilgi eksikliğinden ziyade, her şeyi deneme yanılma yöntemiyle yapa yapa denememe rağmen sonuç alamadığım için konu açmaktayım.

Denediğim yöntemler ve sonuçları:

1 - Windows'un kendi yükleyicisinden indirip kendi PC'me indirip kurmayı denedim. Kurma kısmına geldiğimde her şeyi saklamak istediğimden "Kişisel dosyalarınızı, uygulamalarınızı ve Windows ayarlarınızı saklayın"ı seçmek istedim, fakat seçemedim. "Windows 10 öğesini şu an kullandığınız dilden farklı bir dil kullanarak yüklemeyi seçtiğiniz için Windows ayarlarını, kişisel dosyaları ve uygulamaları saklayamazsınız." yazısını gördüm, bu yazı da o seçeneği seçmeyi engelliyordu.

-Şu an kullandığım 8.1'de her şey İngilizce(interaktif haber kısmındaki içerik vs. hariç), o yüzden dili Türkçeye çevireyim dedim, olamadı. Zaten Türkçe görüyordu ana dili, her şey İngilizce olmasına rağmen.

img (1).png

2 - Windows güncellemeleri ile temiz, kendiliğinden yükselmesi için Windows Update'i açayım dedim, açamadım. Administrator olmama rağmen ne güncellemeleri ellettirdi Windows, ne de bir ayar yapabildim.

-Normalde kontrol kısmı "Never"dı, fakat ince ayarlarla falan uğraşıp dış yollardan şu an o yazan hale getirebildim, fakat etkisi olmadı.

img.png

3 - Yine Windows'un kendi yükleyicisinden "USB kullanarak yükle" seçeneğini seçtim, 2-3 adet USB denememe rağmen "USB cihazı bulunamadı" şeklinde bir yazıyla karşılaştım, görmedi. Farklı slotlar da denedim.

4 - USB'ye Windows 10'u attım Technopat'ın önerdiği şekilde, Boot yerine gelip ilerlemeye başladım. Yükseltmeye başlamadan son adıma geldiğinde şöyle bir yazı geldi:

11806968_10206285474689799_1727244595_o.jpg

-Yeniden başlattım, tekrar aynı işlemleri yaptım ve tekrar aynı yazı geldi. Bu yazıyı İngilizce arattım, yaşayan birisine "Bu işlemleri yaptıktan sonra USB'nin içine attığınız Windows dosyalarından Setup.exe'yi çalıştırın, öyle yükleyin." cevabı gelmiş. Boot sırasını değiştirip PC'yi açtım, USB'den Setup.exe'yi çalıştırdım ve 1. maddedeki olayların aynısını yaşadım.

Başka bir yöntem kalmadı gibi fakat kesinlikle "hiçbir dosya kaybetmeden" kurmak zorundayım. Her türlü yardıma açığım, şimdiden teşekkürler.

Yukarı, hala çözüm bulamadım arkadaşlar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı