Windows 10'u NTLite ile modlamak oyun performansını artırır mı?

Cnzxr

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart:ASUS PRIME B450M-K II İşlemci:Amd Ryzen 3 2200g Ram:Patriot 8gb 3200mhz
Anakart: MSI G41M p26.
Ekran kartı: NVIDIA GT430.
Islemci: Kotu Intel Dual Core e5700.
RAM 4 GB.
Donanımım bunlar Valorant Low ayarlarda 50 60 FPS'e çıkabilıyorken bazen FPS düşmesi yemekteyim. 5'e 1'e filan düşmekte. Afterburner ile baktığımda islemcı ve CPU kullanımı 100 oluyor. 4 GB RAM ıle oynayan arkadaşlarım var düşük işlemcili ama böyle sorun yaşamamaktalar. Ve bendde böyle bir şey gördüm NTLite ile yapmak oyundaki drop yememi çözer mi? Veya bu FPS düşmesi neden olur bir çözüm var mıdır? Veya reviosos kulllanılırmı sorun yaratır mı?

RekOS kullanabilirsin. Ciddi performans artışı gösterecektir. Burada ki konudan performas artışına bakabilirsin.

Modlu Windows'lar benim sistemde gecikmeyi düşürüyor ama FPS'e etkisi pek yok. ReviOS deneyebilirsiniz ama benim tavsiyem LTSC kullanmanız.
Ayrıca forumda farklı modlu Windows karşılaştırması vardı ona bakabilirsiniz.

RekOS kullanabilirsin. Ciddi performans artışı gösterecektir. Burada ki konudan performans artışına bakabilirsin.

Tamam bakacağım teşekkürler bunu yapmak format gerektiriyor değil mi her şey gidiyor. Ve sorun yaşar mıyım oyunlarda veya programlarda bazı yerlerde gördümki bazı seyler çalısmıyor gıbı seyler yazılmıs.

Modlu Windows'lar benim sistemde gecikmeyi düşürüyor ama FPS'e etkisi pek yok. ReviOS deneyebilirsiniz ama benim tavsiyem LTSC kullanmanız.
Ayrıca forumda farklı modlu Windows karşılaştırması vardı ona bakabilirsiniz.

Ya sistemim eski gördünüz gibi bende mecbur bir şeyler arıyorum RAM CPU almak toplam 1200'e falan geldığı ıçın parçada değiştiremıyorum suanlık bakacağım o foruma teşekkürler.

Tamam bakacağım teşekkürler bunu yapmak format gerektiriyor değil mi her şey gidiyor. Ve sorun yaşar mıyım oyunlarda veya programlarda bazı yerlerde gördümki bazı seyler çalısmıyor gıbı seyler yazılmıs.

Ya sistemim eski gördünüz gibi bende mecbur bir şeyler arıyorum RAM CPU almak toplam 1200'e falan geldığı ıçın parçada değiştiremıyorum suanlık bakacağım o foruma teşekkürler.

Evet format atman gerekiyor ve bazı programlar çalışmayabilir.

Evet format atman gerekiyor ve bazı programlar çalışmayabilir.

Kullandığım pek bır program yok zaten oyun oynuyorum bir tek. Oyunlara lazim olacak seylerde sorun yasar miyim o onemli sadece. Visual filan veya Chrome.

Kullandığım pek bır program yok zaten oyun oynuyorum bir tek. Oyunlara lazim olacak seylerde sorun yasar miyim o onemli sadece. Visual filan veya Chrome.

İşletim sisteminin versiyonu 1709. Bunun üstünü gerektiren oyunları muhtemelen açmaz ama onun dışında sorun olmayacaktır. Zaten linkteki FPS değerlerine bakarsanız Valorant'ta ciddi bir FPS artışı gözlemlenmekte.

İşletim sisteminin versiyonu 1709. bunun üstünü gerektiren oyunları muhtemelen açmaz ama onun dışında sorun olmayacaktır. Zaten linkteki FPS değerlerine bakarsanız Valorant'ta ciddi bir FPS artışı gözlemlenmekte.

Bu sistemde son surum isteyecek yuksek surum isteyecek bir oyun yok yani oyle oynayabileyeceğim bir oyun yok. Steam, Riot, LoL, Valorant, GTA 4, Chrome acmasi yeterlidir hala kullaniyor musunuz bu dediklerim acilir mi bilginiz var mı?(soru isareti atamiyorum klavye UK Rusça oldugu icin)

Bu sistemde son surum isteyecek yuksek surum isteyecek bir oyun yok yani oyle oynayabileyeceğim bir oyun yok. Steam, Riot, LoL, Valorant, GTA 4, Chrome acmasi yeterlidir hala kullaniyor musunuz bu dediklerim acilir mi bilginiz var mı?(soru isareti atamiyorum klavye UK Rusça oldugu icin)

Ben normal Windows kullanıyorum fakat saydıklarınızı sorunsuz bir şekilde açacağını düşünüyorum. İşletim sisteminin incelemesine attığım linkten bakabilirsiniz. Unutmayın bu resmi bir şey olmadığı için ne kadar güvenli bilemeyiz. Sorumluluk size ait olacaktır.

Ben normal Windows kullanıyorum fakat saydıklarınızı sorunsuz bir şekilde açacağını düşünüyorum. İşletim sisteminin incelemesine attığım linkten bakabilirsiniz. Unutmayın bu resmi bir şey olmadığı için ne kadar güvenli bilemeyiz. Sorumluluk size ait olacaktır.

Peki orijinal Windows'ta bir şey yapabilir miyim bu FPS sorunu icin boyle bir şey.

Yeni konular

Geri
Yukarı