Windows 10'un Hizmetler'i başlangıçta reklam gibi göstermesi

5harf

Hectopat
Çok gereksiz bir olay değil mi ya? Az önce bilgisayarı açtım "Pin ile giriş için Windows Hello tanımlayın", "Office 365 için ödeme yapın", "Cep telefonu tanımlama vs. vs. yapın" gibi gibi dümdüz işletim sistemi reklamı koydu önüme ve atla seçeneği daha ironik: "3 gün sonra tekrar hatırlat" :D Xiaomi ve reklam ilişkisini biliyordum da daha önce de gördüğüm bu Windows 10'un kendi işletim sistemi içinde kendi hizmetinin reklamını yapması ve bunu incelemeden bilgisayarınızı kullanmanıza izin vermemesi inanılmaz gıcığıma gitti. O kadar gıcığıma gitti ki konu açtım. Niye böyle bir şey var? Kapatılmıyor mu bu? Nadiren de olsa böyle görmek iğrenç. İstesem zaten tüm hizmetlerine ve fazlasına ulaşırım ne yani zaten binlerce lira verip ideal olmayan bilgisayarlar alıyoruz, orijinal sürümünü kullanıyoruz daha ne istiyorsun ki? Kullanıcınım işte. Dünya'da X milyar milyon kişi Windows kullanıyor derken o sayının içinde ben de varım işte daha ne istiyorsun? Mühendislik programları vb. evrensel olup tüm işletim sistemlerinde de olsa Linux'a falan geçerim ya da ilk maaşımla Mac alırım bu nedir ya? Neyse kendi çapımda linçledim. Buraya kadar okuduysanız teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı