Windows 11 22000.71 KB5004252 güncellemesi nedir?

Hahaha, bir forumda (burası mı hatırlamıyorum) aygıt yöneticisinden pil devre dışı bırakınca laptop pil ile çalışmaya ve şarj olmaya devam ediyor, ancak %100 olunca sorun yaratmıyor demişti. Bende denedim ve gerçekten %100 şarjda sorun olmadı.

Sağ kısımda pilin yüzdesi de kayboluyor yalnız ama sonra fark ettim ki pili devre dışı bırakınca ekran kartı da devre dışı kaldı ve dahili gpu sadece gözükmeye başladı görev yöneticisinde. Neyse en azından farkındalar bu sorunun ve düzeltirler bir sonrakinde...
Sıkıntı yok, ben single language English diline geçiş yaptım. Ayrıca aygıt yöneticisinden o dediğiniz şeyi kapattığınız taktirinde sanırım pil yüzdesi vesaire gözükmüyor, benim için biraz da olsa önemli bu olay.

Hahaha, bir forumda (burası mı hatırlamıyorum) aygıt yöneticisinden pil devre dışı bırakınca laptop pil ile çalışmaya ve şarj olmaya devam ediyor, ancak %100 olunca sorun yaratmıyor demişti. Bende denedim ve gerçekten %100 şarjda sorun olmadı.

Sağ kısımda pilin yüzdesi de kayboluyor yalnız ama sonra fark ettim ki pili devre dışı bırakınca ekran kartı da devre dışı kaldı ve dahili gpu sadece gözükmeye başladı görev yöneticisinde. Neyse en azından farkındalar bu sorunun ve düzeltirler bir sonrakinde...
1626380975621.png

Pil yüzdesi görünmüyor evet :)
Dosya Gezgini:
  • Explorer.exe, pil şarjı %100 olduğunda Türkçe ekran dilini kullanan Insider'lar için bir döngüde çöküyor.
Aaa ben bu sorunu herkese oluyor diye biliyordum, sadece Türkçe dilini kullananlar içinmiş! :D

Henüz giderilmemiş...
Pilin %100 doluluğunu bildiren bildirimin tercümesinde hata var. Bu bilinen bir durum zaten :)

Arkadaşlar ilk izlenimlerimi paylaşmak istiyorum sizinle. İlk olarak maalesef Türkçe dilinde masaüstü çökme sorunu çözülmemiş az önce denedim aynı şekilde devam ediyor. Ama artık masaüstü simgeleri geliyor görev çubuğu yüklenemiyor. Bir diğer dikkatimi çeken şey ise animasyonlardaki hızlandırma ve renk, tema gibi ayarları değiştirince oluşan donma sorununun giderilmiş olması.

Arkadaşlar ben dün akşam yükledim, ekranın gelip gitme problemi yüzünden pili devri dışı bıraktım düzeldi ama bu sefer de harici ekran kartı çalışmıyor, nasıl çözülebilir bu problem

Arkadaşlar ben dün akşam yükledim, ekranın gelip gitme problemi yüzünden pili devri dışı bıraktım düzeldi ama bu sefer de harici ekran kartı çalışmıyor, nasıl çözülebilir bu problem
Harici ekran kartı ile pilin alakası yok. Grafik ayarlarından devreye alman lazım.

Geri
Yukarı