Windows 11 22H2 animasyonları akıcı değil

Bu problemi sadece ben yaşıyorum sanıyordum. Pencereleri kapatırken böyle bir gecikme hissediyorum ya da bazenleri bir şeyi açarken ve akıcılık hissinin olmaması beni delirtiyor. Herhangi bir çözüm bulabildiniz mi ?
bizde yaşıyoruz sürücü vs alakası yok direk yazılımla ilgili hocam kişisel olarak kurarken hiçbir hata yapmadım

Kişiselleştirme > Renkler > Saydamlık efektleri kapatın.

Bunu yaptıktan sonra arayüzdeki bütün animasyonlar yağ gibi akmaya başlıyor. Saydamlık efektlerini bir şekilde ellerine yüzlerine bulaştırmışlar kasma oradan geliyor.

Kişiselleştirme > Renkler > Saydamlık efektleri kapatın.

Bunu yaptıktan sonra arayüzdeki bütün animasyonlar yağ gibi akmaya başlıyor. Saydamlık efektlerini bir şekilde ellerine yüzlerine bulaştırmışlar kasma oradan geliyor.
Açıkçası windows 10 geri döndüm artık bidahaki sefere denerim hocam :)

Kişiselleştirme > renkler > saydamlık efektleri kapatın.

Aynen bende şimdi fark ettim. Saydamlığı kapatınca daha bir akıcı oldu.

Arkadaşlar özellikle NVIDIA kart sahipleri, FPS düşmesi, anlık takılmalar, ekran karıncalanması, düşük CPU kullanımı gibi sorunlar bildirmiş. Bu konuda Nvidia; sorunun farkında olduklarını, çözmeye çalıştıklarını bildirmiş.

Bende 5600h 3050 lenovo laptop var bariz fps dropları var güncellemenizi tavsiye etmem sürümü düşürdüm cihaz şuan stabil bir kaç oyun denedim hepsinde 30 fps düşüyor ve droplanma oluyor

Yeni konular

Geri
Yukarı