Windows 11 22H2 animasyonları akıcı değil

hort. arkadaslar bu sorun neymis ya, cok uyuz ediyor. 60 hz monitor ile iskence gibi windows 11 kullanmak. yeni pc aldim, valla pcden sogudum ya. yani donuyor diyemem ama ince rahatsiz edici bir sey, 45-50 hz gibi sanki. ayni pcde windows 10 akiyor. suruculer falan guncel. redditte de bir suru yorum var bu konuda. neden duzeltmezler ki bunu ya

2023 Ağustos'unda var olan en güncel Windows 11'i indirip sürücüler dahil tüm güncellemeleri yapılmış olan sistemde bile bu sorun var. Animasyonlar akıcı değil, ekran 144Hz ama pencere ve kaydırma animasyonları 60Hz bir hissiyat uyandırıyor ve bazen sinir bozucu takılmalar meydana geliyor. Özellikle görev çubuğu çok kez donuyor.

Herkes bu sorunları yaşamamış olabilir ama Windows 10'un beta sürecine tanıklık eden bir kullanıcı olarak o beta sürümleri bile Windows 11'in şu anki halinden çok daha iyiydi. Technopat'taki şu kategori açıklaması şu an için bile hala geçerli.

1693322544094.png

hort. arkadaslar bu sorun neymis ya, cok uyuz ediyor. 60 hz monitor ile iskence gibi windows 11 kullanmak. yeni pc aldim, valla pcden sogudum ya. yani donuyor diyemem ama ince rahatsiz edici bir sey, 45-50 hz gibi sanki. ayni pcde windows 10 akiyor. suruculer falan guncel. redditte de bir suru yorum var bu konuda. neden duzeltmezler ki bunu ya
Aynı sorunu bende yaşıyorum. 60Hz değil de sanki 30Hz gibi ana ekran.

Yeni konular

Geri
Yukarı