Windows 11 22H2 oyunlarda hoparlör parazit yapıyor

TheRelAx

Decapat
Daha fazla  
RAM
8 gb
SSD veya HDD modeli
samsung 240 gb
Ekran kartı
vega 3 ve tm 530 series
İşlemci
ryzen 3 3200u
Herhangi bir oyuna girdiğimde örneğin Minecraft hoparlör cızırtı yapıyor. Bilgisiyara restart atınca sorun gidiyor. Harici yaptığım testlerde sadece oyunlarda cızıltı yapıyor ve oyunu kapatsam bile cızırtı devam ediyor. Sürücü ile alakalı olduğunu düşünyorum ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 22H2 sürümüne geçtikten sonra tarayıcıdan ne açarsam açayım ses cızırtı yapıyor.
Denetim Masası'ndan hoparlörü devre dışı bırakıp tekrar aktifleştirdiğimde ses düzeliyor lakin arka plandan bir bildirim veyahut yeni bir uygulama çalıştırdığımda ses yine bozuluyor.
  • Sürücüleri DDU ile kaldırıp tekrar kurdum.
  • Sürücüleri DDU ile kaldırıp Windows Update ile kurulumunu gerçekleştirdim.
  • Mono ses özelliğini açtım ve kapattığımda düzeliyor.(Belirli bir süre sonra yine cızırdıyor.)
  • Ses iyileştirme özeliğini aktif ve pasif yaptığımda düzeliyor. (Belirli bir süre sonra yine cızırdıyor.)
Gerçekten sinir eden bir durum ve hala sorunun neden kaynaklandığını bulamadım.

Son düzenleme:
Aynı sorun bende de var.

Düzeltme: Arkadaşlar az önce kontrol ettim düzelmiş. Sanırım bugün gelen güncelleme sonrası oldu.
Ekran görüntüsü 2022-10-02 233442.png

Son düzenleme:
Dün kurdum ben o güncellemeyi hala devam ediyor.

İçeriğinde bile belirtilmiyor.

Kardeş aşağı doğru in azıcık gelişmeler başlıklı yazı var o içeriği.

Herhangi bir oyuna girdiğimde örneğin Minecraft hoparlör cızırtı yapıyor. Bilgisayara restart atınca sorun gidiyor. Harici yaptığım testlerde sadece oyunlarda cızıltı yapıyor ve oyunu kapatsam bile cızırtı devam ediyor. Sürücü ile alakalı olduğunu düşünyorum ne yapmam lazım?

21 Eylül kurmuştum ben de çıkmadı cızırtı işlemci frenkans biraz düşüktü Windows 10'a göre nvdida performanslı çalışmıyordu.

Geri
Yukarı