Windows 11 22H2'de oyun oynarken anlık donma

JoseMarden

Femtopat
Yer
Antakya / Hatay
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 11800H, RTX 3060, 2x8 DDR4 RAM
Meslek
Öğrenci
RAM
16gb
SSD veya HDD modeli
500 + 1tb m2
Ekran kartı
Rtx 3060
İşlemci
İ7 11800h
Hayırlı günler dostlarım. Laptopumda oyun oynarken anlık donmalar oluyordu. 5 dakikada bir 2 saniyelik donmalar bunlar. Teknik servis Windows 11'in 22H2 güncellemesinden dolayı böyle olduğunu söyledi. 22H1'e geri dönersek sorun ortadan kalkacakmış. Doğru mu bu, sizde de 22H2 sürümünde donmalar oluyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mantıklı. Gene düzelmezse donanımsal bir sebep olabilir. Oynanan oyuna sistem gereksinimleri yeterli mi? Sıcaklıklar nasıl?

Sistem yeterli. Eski, hiç yormayan oyunlarda bile oluyor. Sıcaklıklar 75 84 arası değişiyor oyundan oyuna göre. Benim asıl merak ettiğim başkaları da bu sorunu yaşıyor mu yoksa teknik servis geçiştirmek için mi öyle dedi.
Biraz araştırdım. Birçok insanda Win 11'de sorun varmış. Ama benim sorunumu başkasında görmedim.

Windows 1122H2 baştan sorunlu bir işletim sistemi. 22H2'ye geçince bilgisayar otomatik uyku moduna geçip yeniden açılınca mouse dışında her şey donuyordu. CTRL+alt+delete yapınca düzeliyordu. Windows 11 23h2'yi deneyin. Bu zamana kadar 11 21H2 kullanın hocam.

Hayırlı günler dostlarım. Laptopumda oyun oynarken anlık donmalar oluyordu. 5 dakikada bir 2 saniyelik donmalar bunlar. Teknik servis Windows 11'in 22H2 güncellemesinden dolayı böyle olduğunu söyledi. 22H1'e geri dönersek sorun ortadan kalkacakmış. Doğru mu bu, sizde de 22H2 sürümünde donmalar oluyor mu?
21H2 ve 22H2 sıkıntılı. Oyunlarda takılma oluyor.

Geri
Yukarı