Windows 11 23H2 Oyun Performansı Nasıldır?

IamDiffrentMan

Femtopat
Daha fazla  
RAM
GSKILL 8GB Ripjaws 3200Mhz
SSD veya HDD modeli
WD 500GB Blue SN570
Ekran kartı
Gigabyte GeForce RTX 4060 Eeagle
Anakart
Gigabyte H610M H V2 DDR4
İşlemci
Intel i5 12400F
Merhaba arkadaşlar, forumda yeniyim. Sırf merakımdan ve kafamdaki soru işaretlerini giderebilmek açısından bu konuyu açtım. Sistemi yeni topladım, Win 11'i beğeniyorum aslında fakat oyun performansı açısından herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım endişesiyle yüklemedim. Win 10'da kaldım. Win 11 23H2 güncellemesi bu konuda nasıldır? Yorumları, fikirleri, test eden arkadaşlar belirtebilirse çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim. Sistem özelliklerim aşağıda mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, forumda yeniyim. Sırf merakımdan ve kafamdaki soru işaretlerini giderebilmek açısından bu konuyu açtım. Sistemi yeni topladım, Windows 11'i beğeniyorum aslında fakat oyun performansı açısından herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım endişesiyle yüklemedim. Windows 10'da kaldım. Windows 11 23H2 güncellemesi bu konuda nasıldır? Yorumları, fikirleri, test eden arkadaşlar belirtebilirse çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim. Sistem özelliklerim aşağıda mevcut.

Windows 11'e geçtiğimden beridir memnun değilim, oyun performanslarında tam tersine düşüş fark ettim. Windows 10'da kalmanızı tercih ederim.

Windows 11'e geçtiğimden beridir memnun değilim, oyun performanslarında tam tersine düşüş fark ettim. Windows 10'da kalmanızı tercih ederim.
Anladım bu yorumda benim için kıymetliydi açıkcası.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aynı şekilde bu yorumda öyle. Anladığım kadarıyla Win10 Win11e nazaran çok absürt farklara yol açmasa da oyun performansı olarak iyi. Bu tarz videolar izlemiştim ama asıl merak ettiğim 23H2 ile 22H2 arasında ya da geçmiş sürümler olarak bi fark var mı onu merakta etmiyor sayılmam

Sizin için en uygun işletim sistemi Windows 11 olacaktır. Windows 11 23H2 indirin ve temiz kurulum yapın. Ben Windows 11 23H2 sürümünü kullanıyorum. Red Dead Redemption 2, Counter-Strike 2, The Elder Scrolls Online ve FIFA 23'de sorun yaşamadım.
Aslına bakarsanız ben daha çok seviyorum. Kendime daha uygun görüyorum Win11'i, ilk çıktığı zamanlar gibi sorunu da kalmadı diye tahmin ediyorum. Gerçi videoda aslında gayette güzel lanse edilmiş. 1-2 FPS o kadar kıymetli mi yoksa değil mi onu da bilemedim. Uzun bir zaman oldu PC üzerinden oyun oynamayalı. Genel olarak uzun süredir konsol kullanıyordum. Peki bu konudaki fikirlerinizi de rica edebilir miyim sizlerden değerli dostlar?

Hadi bakalım güncellemeyi yaptım Windows 11 23H2 bana hayırlı olsun. Oyunlar ya da diğer performanslarıyla alakalı geri bildirimleri ara ara yaparım :)

Şu ana kadar Atomic Heart ve Battlefield 1'de Win 11'i deneme şansım oldu. Ve hiç bir performans sıkıntısı vermiyor. Hemen hemen aynı sayılabilir. Hatta Atomic Heartte DLSS ayarlarından birini aktif edemiyordum fakat Win 11'e geçtikten sonra aktif edebildim. İlerleyen zamanlarda tekrardan güncellerim dostlarım bu postu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı