Windows 11 23H2 yayınlandı

Bu arada ISO şeklinde indirip şu an RTM sürümü kullanan varsa nasıl 22H2'ye göre daha mı hızlı daha mı stabil sorunlar düzeltildi mi? Birisi yazarsa sevinirim.
Ben akşam kurdum hocam. Malum Media Creation Tool ile kurunca 22H2 kurulduğu için 23H2 ile aradaki farkı net bir şekilde hissedebildim. Sanki 22H2 daha stabil gibi geldi bana. Daha tüm sürücüleri kurmadım, hiçbir program yok. Formatı attım Edge üzerinde internete girdim dosya gezgininde takıldım. 22H2 daha stabil gibi.

Ben akşam kurdum hocam. Malum Media Creation Tool ile kurunca 22H2 kurulduğu için 23H2 ile aradaki farkı net bir şekilde hissedebildim. Sanki 22H2 daha stabil gibi geldi bana. Daha tüm sürücüleri kurmadım, hiçbir program yok. Formatı attım Edge üzerinde internete girdim dosya gezgininde takıldım. 22H2 daha stabil gibi.

Sonradan yükselttiniz mi 23H2 sürümüne hocam?

Sonradan yükselttiniz mi 23H2 sürümüne hocam?
Hayır ISO olarak kurdum 23H2 sürümünü. Temiz kurulum yaptım.
Tam olarak açıklamak gerekirse dün konuyu açtıktan sonra Media Creation Tool ile USB belleğe yazdırdım format attım. Sonra baktım ki 22H2 sürümü kurulmuş. Ondan sonra Microsoft'un sitesinden ISO olarak indirip RUFUS ile yazdırdım 23H2 sürümünü. Tekrar format attım. Dün akşam 2 kez format attım yani. Dolayısıyla iki sürümün arasındaki farkı da hissedebildim.

Güncelleme ile yaparsak ne gibi sorunlar olur? Temiz kurulum yapmak istemiyorum.
Genelde sorun olmuyor ama arada stabilite problemleri çıkabiliyor hocam. Ben içim rahat etsin diye temiz kurulum yapıyorum.

Stabilite sorunu derken biraz daha açabilir misiniz?
Arada kasma yapıyor hocam. 22H2 kullanırken malumunuz Moment 4 güncellemesi geldi. 23H2 özellikleri önden verildi yani ama sürüm numarası hala 22H2.

Ben başlat tuşuna basarken bile sistem kasmaya başlamıştı. Bu problemlerden dolayı format atmak için 23H2 sürümünün ISO olarak yayınlanmasını bekledim, dün akşam da sürüm gelince format attım. Çok hafif de olsa 22H2 ile arasındaki farkı hissedebiliyorum ve şahsen benim sistemimde 22H2 çok daha stabil çalışıyordu.

Arada kasma yapıyor hocam. 22H2 kullanırken malumunuz moment 4 güncellemesi geldi. 23H2 özellikleri önden verildi yani ama sürüm numarası hala 22h2.

Ben başlat tuşuna basarken bile sistem kasmaya başlamıştı. Bu problemlerden dolayı format atmak için 23H2 sürümünün ISO olarak yayınlanmasını bekledim dün akşam da attım. Çok hafif de olsa 22H2 ile arasındaki farkı hissedebiliyorum ve şahsen benim sistemimde 22H2 çok daha stabil çalışıyordu.

22H2 sürümünde herhangi bir sorun yaşamadım. Denemekten zarar gelmez 23H2'ye geçeceğim. Teşekkürler.

bende bu gün 10 dan 11 e geçmeyi düşünüyorum geçilir mi
Denemek icin indirdim temiz kurulum yaptim cogu sorun duzelmemis. Uygulama acarken gecikme artmiş, sandbox yine sorunlu sağ tusa basinca gidiyo, kaynak kullanimi pek degisiklik yok sanki biraz daha hantal. Sabahtan beri bir sorun iletiyorum Microsofta. Simdi Windows 10 Ltsc surumune geri donuyorum. 12 cikana kadar bir daha ugrasmam 11 le.

Denemek icin indirdim temiz kurulum yaptim cogu sorun duzelmemis. Uygulama acarken gecikme artmiş, sandbox yine sorunlu sağ tusa basinca gidiyor, kaynak kullanimi pek degisiklik yok sanki biraz daha hantal. Sabahtan beri bir sorun iletiyorum Microsoft'a. Simdi Windows 10 LTSC surumune geri donuyorum. 12 cikana kadar bir daha ugrasmam 11 le.

Creation tool ile mi kurdunuz ISO şeklinde mi indirip kurdunuz creation tool şu an 22H2 eski sürümü yüklüyor çünkü.

Geri
Yukarı