Çözüldü Windows 11 administrator hesabına nasıl giriş yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Khipha

Femtopat
Daha fazla  
Windows 11 hesabımın yöneticiliğini yanlışlıkla aldım ve şu an herhangi bir uygulamayı yönetici olarak başlatma yetkim yok. Tek çözüm administator hesabına girişini bulmam olacak diye düşünüyorum ve nerede olduğunu bilmiyorum.

Çözüm
Tekrardan aynı yere gel (kurtarma CMD). Regedit yaz enterla, hkey_local_machine'ye tıkla ama içini açma sadece tıkla üstü mavi olsun. Ardından dosya > yığın yükle'ye tıklat ve "D:\Windows\System32\config" içerisindeki sam adlı dosyaya tıkla ve aç de. Çıkan ekranda herhangi bir isim koy ve geç. Ardından bu Regedit yolunu izle: " HKEY_LOCAL_MACHINE\(koyduğun isim)\SAM\Domains\Accounts\Users\000001F4" F dosyasını aç ve 2. kolonun 8. satırında yer alan 11 değerini 10 yap ve Regedit'i kapat. alıntı mesajdır.
Kurtarma seçeneklerini kullanarak CMD'yi aç ve şu komudu yapıştır: net user administrator /active:yes

Bu hatayı alıyorum, virüsten korktuğum için hesabın yöneticiliğini aldım da yaptığım daha saçma oldu.

Dosya Ekleri

• 1684597220274.png
    1684597220274.png
    23,8 KB · Görüntüleme: 55
Bu hatayı alıyorum, virüsten korktuğum için hesabın yöneticiliğini aldım da yaptığım daha saçma oldu.

Kurtarma seçeneklerine girmemişssiniz. Ayalar > güncelleştirme ve güvenlik > kurtarma > gelişmiş başlangıç > şimdi yeniden başlat.

Şimdi ise CTRL + alt + delete ve kullanıcı değiştir deyin ve admin hesabını seçin.

administrator ve /active:yes arasında boşluk bıraktığınıza emin misiniz? Yöntemin çalışması lazımdı.

Tekrardan aynı yere gel (kurtarma CMD). Regedit yaz enterla, hkey_local_machine'ye tıkla ama içini açma sadece tıkla üstü mavi olsun. Ardından dosya > yığın yükle'ye tıklat ve "D:\Windows\System32\config" içerisindeki sam adlı dosyaya tıkla ve aç de. Çıkan ekranda herhangi bir isim koy ve geç. Ardından bu Regedit yolunu izle: " HKEY_LOCAL_MACHINE\(koyduğun isim)\SAM\Domains\Accounts\Users\000001F4" F dosyasını aç ve 2. kolonun 8. satırında yer alan 11 değerini 10 yap ve Regedit'i kapat. alıntı mesajdır.

Çözüm

Geri
Yukarı