Windows 11 administrator hesabı nasıl kaldırılır?

fozada

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Dün bir sebepten ötürü bilgisayarıma "administrator" oturumunu ekledim. Öncesinde Microsoft ile ilişkili bir tek kendi hesabım vardı zaten.

sorun şu: netplwiz komutuyla girip administrator oturumunu kaldıramıyorum. Başlangıçta 2 tane oturum gözükmesini istemiyorum.

Net user administrator /active: No yaparak da denedim fakat açılışta hâlâ administrator oturumu gözüküyor. Bu durumu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Terminali yönetici olarak çalıştırıp net users yazın.
Orada iki hesabı da göreceksiniz. Sonrasında net user "kullanıcıadı" /delete komutunu kullanarak, kullanıcı adı yazan yere silmek istediğiniz kullanıcı adını yazarak sorunu çözebilirsin.

Diğer bir yöntem ise;
arama kutusuna - sysdm.cpl açılan pencereden - gelişmiş - kullanıcı profilleri başlığı adı altında - ayarlar'a - tıklayın. Gelen ekrandan kullanıcı adını silebilirsin. Sonrasında bilgisayarı yeniden başlatın.

Son düzenleme:
Terminali yönetici olarak çalıştırıp net users yazın.
Orada iki hesabı da göreceksiniz. Sonrasında net user "kullanıcıadı" /delete komutunu kullanarak, kullanıcı adı yazan yere silmek istediğiniz kullanıcı adını yazarak sorunu çözebilirsin.

Diğer bir yöntem ise;
arama kutusuna - sysdm.cpl açılan pencereden - gelişmiş - kullanıcı profilleri başlığı adı altında - ayarlar'a - tıklayın. Gelen ekrandan kullanıcı adını silebilirsin. Sonrasında bilgisayarı yeniden başlatın.

1665917357581.png

Cevabınız için teşekkürler,

Şöyle bir sorun çıkıyor. Diğer yöntemde ise "sil" butonu aktif değil.

Oturum açarken seçip Administrator olarak açın. Sonrasında diğer hesap için aynı yöntemi deneyin. Bu hesap admin hesabı olduğu için silinmez zaten ana hesap görünüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı