Windows 11 anahtarı nasıl görülür?

Planet90

Picopat
Sinerji'den Windows 11 almıştım geçen sene. Baştan söyleyeyim ben 30 TL'lik keyleri almam, yine alsam yine pahalı key alırım param az olsa bile aldığım ürün OEM, tek bir anakartta kullanılıyor. Neyse konuya dönelim.

Geçen sene bilgisayarcıya Windows kurdurmuştum. Tanıdığım biri. Windows keyimi de ona vermiştim al bunu da kurarsın diye Windows'u kurarken.
İçime şüphe oluştu. Bilgisayardaki Windows keyin benim pahalı keyim olduğunu nasıl anlarım?

Bir program kurmadan anlamanın yolu var mı?

Windows dijital bir lisans ile etkinleştirildi yazıyor şu anda bilgisayarımda. Bütün güncelleştirmeleri de alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sinerji'den Windows 11 almıştım geçen sene. Baştan söyleyeyim ben 30 TL'lik keyleri almam, yine alsam yine pahalı key alırım param az olsa bile aldığım ürün OEM, tek bir anakartta kullanılıyor. Neyse konuya dönelim.

Geçen sene bilgisayarcıya Windows kurdurmuştum. Tanıdığım biri. Windows keyimi de ona vermiştim al bunu da kurarsın diye Windows'u kurarken.
İçime şüphe oluştu. Bilgisayardaki Windows keyin benim pahalı keyim olduğunu nasıl anlarım?

Bir program kurmadan anlamanın yolu var mı?

Windows dijital bir lisans ile etkinleştirildi yazıyor şu anda bilgisayarımda. Bütün güncelleştirmeleri de alıyorum.
  1. Görev çubuğundaki arama kutucuğuna "cmd" yazın ve Komut İstemi (Command Prompt) penceresini açın.
  2. wmic path SoftwareLicensingService get OA3xOriginalProductKey komutunu yazın ve Enter tuşuna basın. "XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX" formatında görüntülenen metin ürün anahtarıdır.
2. Yöntem
  • Windows 11 ürün anahtarınızı bulmanın bir başka kolay yolu da ShowKeyPlus adlı bir üçüncü taraf yardımcı programı kullanmaktır. Microsoft Store’dan ShowKeyPlus’ı ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

• Uygulamayı kurduktan sonra, Windows 11 PC’nizde ShowKeyPlus uygulamasını açın. Temel olarak bilgisayarınızın ürün anahtarı olan Yüklü Anahtarı ana sayfada görüntüleyeceksiniz. Bununla birlikte, Derleme sürümü, Ürün Kimliği, OEM anahtarı kullanılabilirliği gibi diğer yararlı bilgileri de bulabilirsiniz.

Zaten format atıldıktan sonra tekrar anahtarın girilmesine gerek yok, formattan sonra direkt tekrardan anahtar aktif oluyor kendi kendine. Yani hâlâ eski anahtarı kullanıyorsunuz diyebiliriz.

Az önce Efesns'in dediği 1. yöntemi denedim olmadı. Sonra 2. yöntem ShowKeyPlus denedim ve oldu, sorun yokmuş benim anahtar mevcut

Konu çözülmüştür teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı