Windows 11 aşırı yavaş çalışıyor

Akira.exe

Picopat
Windows 10'dan 11'e geçtim ve aşırı derecede rahatız edici bir yavaşlık oldu. Klasörlerine açılması veya uygulamaların açılması. Zaten çoğu özellikte silinmiş saçma bir işletim sistemi. Windows 10'a formatlayacağım ama 45 tane oyunuma üzülüyorum acaba Windows 11'i hızlandırmanın (normal hızda çalışsa yeter bana şu an aşırı yavaş) bir yolu var mı? Sistem özelliklerim:

AMD Ryzen 5 5600.
Gigabyte RTX 3060 12 GB.
Gigabyte A520M h
Apacer Panther Black-Gold 16 GB.
1TB M.2 SSD+ 500GB SATA SSD + 1TB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şahsen sıfır kurulum ( format ) öneririm.
Ben yükseltme ile Windows 11'e geçtiğimde akıcılık hissetmedim bu yüzden temiz kurulum format attım ve farkı gördüm.

Windows 10'dan 11'e geçtim ve aşırı derecede rahatız edici bir yavaşlık oldu. Klasörlerine açılması veya uygulamaların açılması. Zaten çoğu özellikte silinmiş saçma bir işletim sistemi. Windows 10'a formatlayacağım ama 45 tane oyunuma üzülüyorum acaba Windows 11'i hızlandırmanın (normal hızda çalışsa yeter bana şu an aşırı yavaş) bir yolu var mı? Sistem özelliklerim:

AMD Ryzen 5 5600.
Gigabyte RTX 3060 12 GB.
Gigabyte A520M h
Hepimiz aynı sıkıntıdan mustaribiz galiba.. Yapabilecek hiçbirşey yok.

Artık Linux a geçme zamanın belki gelmiştir.😄

Hepimiz aynı sıkıntıdan mustaribiz galiba.. Yapabilecek hiçbirşey yok.
Hayır var, kendine uygun Linux dağıtımı bulup onu kullanmak. Evet biliyorum çocukluğundan beri kullandığın şeyden vazgeçmek zor gelebilir, bu onu daha iyi yapmaz sadece alıştığın anlamına gelir.

Animasyonları falan kapatabilirsin de çok tatmin edici olmuyor. Dosya gezgini yavaş geliyor bana da, ilk seçimde takılmalar falan oluyor. Windows 10 daha akıcı geliyor.
Artık Linux a bir şans verme zamanın geldi değil mi? Karar senin.

Ben 8. nesil 8 GB'lik RAM kullanıyorum fakat gayet akıcı ve rahat çalışıyor.

Artık Linux a geçme zamanın belki gelmiştir.😄

Hayır var, kendine uygun Linux dağıtımı bulup onu kullanmak. Evet biliyorum çocukluğundan beri kullandığın şeyden vazgeçmek zor gelebilir, bu onu daha iyi yapmaz sadece alıştığın anlamına gelir.

Artık Linux a bir şans verme zamanın geldi değil mi? Karar senin.
Windows 10 dan sonra 2.5 belki 3 yıl Linux Mint kullandım. Windows 11 e merakımdan geçtim. Büyük ihtimal ya yine Windows 10 a dönüş yapacağım yada Kali Linux kullanacağım.

Windows 10 dan sonra 2.5 belki 3 yıl Linux Mint kullandım. Windows 11 e merakımdan geçtim. Büyük ihtimal ya yine Windows 10 a dönüş yapacağım yada Kali Linux kullanacağım.
Linux yerine Windows 7, 8.1 kullansan daha iyi değil mi?

AMD Ryzen 5 5600.
Gigabyte RTX 3060 12 GB.
Gigabyte A520M h

Sıfırdan format atın Rufus ile yükseltme ile böyle yavaşlamalar oluyor.

Geri
Yukarı