Windows 11 boşta 11GB RAM kullanıyor

YusufAli123

Centipat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Victus 15-FA1018NT Laptop :
Intel i7 13700H
16GB 3200MHz Ram
1TB NVMe M2 SSD
RTX 4050
Meslek
Öğrenci
İşlemci
Intel i7 13700H
Arkadaşlar selam Windows 11 kullanıyorum. Arkada birkaç tane program dışında sadece Opera GX var. Bu şekilde bilgisayarda 6 GB RAM kullanıyor arada 11GB'ye çıkıyor. Ben bunu Minecraft oynarken keşfettim. Video çekiyordum. Minecraft oynarken arkada sadece Opera GX, Minecraft ve OBS açıktı. Başka hiçbir şey açık değildi. Minecraft'a 12 GB RAM vermeme rağmen oyundan attı ve RAM yetersiz dedi. Sonra görev yöneticisine baktım OBS vs Opera GX açıkken 11GB RAM kullanıyordu. Eskiden böyle bir şey olmamıştı. Sonra tekrar tekrar girmeye çalıştım Minecraft'a olmadı. Hepsinde oyundan attı. Bende Opera GX ve arkadaki tüm programları kapattım. Öyle oldu. Önceden yani bir bir hafta kadar önce böyle bir şey olmuyordu bunların hepsi açıkken bile hiçbir şekilde atmıyordu. Sadece o da değil yani. Mesela Opera GX'te normal gezinirken sayfalarda bir anda RAM yetersiz demeye başladı. 16 GB RAM'im var. Yani yetmiyor mu? Önceden böyle olmuyordu. Virüs falan olabilir mi? Yoksa normal mi? Bana pek normal gelmedi çünkü...

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı