Windows 11 bulduğum hatalar

GUIY910

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba bugün W11 de bulduğum tüm hataları söyleyeceğim.
1: Şarj %100 olunca ekran gidip geliyor.

Çözüm: Şarj %99 olana kadar beklemek. :D (bazı arkadaşlarımız Microsoft AC bağdaştırıcısını devre dışı bırak falan demiş onlara kalmış benim için şarj yüzdesi önemli İngilizce de kullanmak istemiyorum)

2: Normalde diyelim ki Spotify dinliyorsunuz ses açtınız diyelim ses düzeyini gösteren bir yer açılacaktır onun hemen yanında şarkıyı durdurma vb. butonlar bulunurdu ama şu anlık W11 de göremedim.

3: Bu sadece bende oluyor olabilir ama her PC'yi açtığımda otomatik örnek gönderme kapanıyor (Windows Defender çözümü bilen arkadaşlar yazabilir mi?)

4: Bu tam bir sorun olmasa da aslında bir sorun isterseniz deneyerek bakabilirsiniz. Görev çubuğunda arama yerinin yanında widgetler var basın ona şimdi onu kapatın. Görev yöneticisini açın bakın kapalı olduğu halde çok fazla CPU kullanıyor.

Çözüm: Görev yöneticisinden sağ tık yapıp görevi sonlandır demek.

5: Biliyorsunuz ki Windows 10 da pil simgesine sağ tık yapıp orada bir menü açıyor ve açılan menüde PC'yi düşük normal ve yüksek performansa alıyorduk. Ben Windows 10 da PC'yi nihai performansta kullandığımı görebiliyordum ama şu an göremiyorum.

Not: Lütfen sizde bulduğunuz hataları ve çözümlerini yazın.(yukarıdakilerede farklı çözümler yazabilirsiniz).bu arada kesinlikle tam yayınlanmadan Windows 11'e geçmenizi önermem (benim gibi meraklıysanız geçin).hatalarda dolu bir işletim sistemi.(aslında merak iyi kuzenim hala Windows 7 kullanıyor diyorum ver Windows 10 yapim One falan diyor) bu arada Android uygulamaları dedikleri şey TikTok muydu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şaşırtıcı bir şekilde tek bir hatayla karşılaştım. Çoklu monitör kullanımlarında ana monitör haricinde arama penceresini açamıyorum. Onun dışında başka bir hatayla karşılaşmadım.
Nihai performansı CMD'de bir komut yazarak açıyorduk diye hatırlıyorum.
Sistem eğer belirli bir performansın üzerindeyse, otomatik açık geliyor. Tam skalayı bilmediğim için (neye göre değerlendirdiğini bilmediğim için) şöyleyse şöyle olur diyemiyorum. Fakat kendi sistemimde açık. Sıfır kurulumlardan sonrada açık oluyor. Tek yapmam gereken, güç seçeneklerine girip seçmek oluyor.

Ben de bir hata buldum. Windows 11'e geçtiğim zaman bilgisayarı güvenli modda başlatamıyorum. Oturum açarken hata veriyor. Herkeste böyle mi bilmiyorum. Çözümünü de bilmiyorum, güvenli modu kapattım ve bir daha da açmadım

Benim sistemim iyi olmasına rağmen öyle bir şey gelmedi. Ayrıca Unlost'un bile çok iyi bir sistemi var onda bile gelmiyor?
Yüksek performans, güç tasaruf modu ve dengeli geliyor bir tek.

Son düzenleme:
Merhaba bugün W11 de bulduğum tüm hataları söyleyeceğim.
1: Şarj %100 olunca ekran gidip geliyor.

Çözüm: Şarj %99 olana kadar beklemek. :D (bazı arkadaşlarımız Microsoft AC bağdaştırıcısını devre dışı bırak falan demiş onlara kalmış benim için şarj yüzdesi önemli İngilizce de kullanmak istemiyorum)

2: Normalde diyelim ki Spotify dinliyorsunuz ses açtınız diyelim ses düzeyini gösteren bir yer açılacaktır onun hemen yanında şarkıyı durdurma vb. butonlar bulunurdu ama şu anlık W11 de göremedim.

3: Bu sadece bende oluyor olabilir ama her PC'yi açtığımda otomatik örnek gönderme kapanıyor (Windows Defender çözümü bilen arkadaşlar yazabilir mi?)

4: Bu tam bir sorun olmasa da aslında bir sorun isterseniz deneyerek bakabilirsiniz. Görev çubuğunda arama yerinin yanında widgetler var basın ona şimdi onu kapatın. Görev yöneticisini açın bakın kapalı olduğu halde çok fazla CPU kullanıyor.

Çözüm: Görev yöneticisinden sağ tık yapıp görevi sonlandır demek.

5: Biliyorsunuz ki Windows 10 da pil simgesine sağ tık yapıp orada bir menü açıyor ve açılan menüde PC'yi düşük normal ve yüksek performansa alıyorduk. Ben Windows 10 da PC'yi nihai performansta kullandığımı görebiliyordum ama şu an göremiyorum.

Not: Lütfen sizde bulduğunuz hataları ve çözümlerini yazın.(yukarıdakilerede farklı çözümler yazabilirsiniz).bu arada kesinlikle tam yayınlanmadan Windows 11'e geçmenizi önermem (benim gibi meraklıysanız geçin).hatalarda dolu bir işletim sistemi.(aslında merak iyi kuzenim hala Windows 7 kullanıyor diyorum ver Windows 10 yapim One falan diyor) bu arada Android uygulamaları dedikleri şey TikTok muydu?
Bu arada Nihai Performans modu her bilgisayarda olmuyor. İlle de açmak istiyorum dersen, CMD'yi yönetici olarak başlatıp "powercfg -duplicatescheme e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61" bu kodu girmelisin.

Benim sistemim yüksek olmasına rağmen öyle bir şey gelmedi. Ayrıca Unlost'un bile çok iyi bir sistemi var onda bile gelmiyor?
Yüksek performans, güç tasaruf modu ve dengeli geliyor bir tek.
Hocam yalan söyleyecek değilim. Gayet net bir şekilde belirttiğimi düşünüyorum. Sistemime kurulum yaptığımda hiç bir şekilde CMD komutu falan girmedim. W10 yanında dualboot W11 kurulu ve onda da açık. Elimde çıkarılabilir bir disk olsa kurulum sonrasını videoya alır, driverları yükledikten sonra açar bakarım denetim masasına. Hiç bir zaman cmd komutu girme ihtiyacı duymadım. Videoya almak kısmı daha önce yapmadığım şey değil. Geçmiş mesajlarıma bakarsanız, artık alışkanlık oldu bile diyebilirim.
1626012681557.png

Yeni konular

Geri
Yukarı