Windows 11 "Windows bir sürücüde hatalar buldu" hatası

AlcariaZ

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
GSKILL 8x2
SSD veya HDD modeli
KIOXIA-EXCERIA SSD (C) ve Samsung SSD 980 1TB (D)
Ekran kartı
TUF 3070 Ti
Anakart
MSI
İşlemci
Intel i5-12600
Merhaba Windows 11'im var. Yakınlarda yeni bir PC toplamıştım. Çok yakın bir sürede PC'yi Windows'tan geri yükleme yaptım hiçbir sorun olmadan oynadım 1-2 hafta boyunca. (sadece bazen ama nadiren, oyun oynarken kulaklığımdan bir takılma sesi geliyordu grrr tarzında sonra PC donuyordu ama farem hareket ediyordu fakat bir şeylere bastığımda tepki vermiyordu. Arkadaşlarımla Discord'dayken falan da onları duyabiliyordum mesela) her neyse ben bugün, bir sürücüde hatalar bulundu diye bir haberle uyandım güne, yani SFC scan olsun chdsk olsun her şeyi yaptım fakat hiçbir işe yaramadı, onarmak için PC'yi yeniden başlattım. Sistemi yeniden yükleyim dedim (yerel disk C, diskinde hatalar bulundu önce bunları hatalara karşı denetlemelisiniz dedi) HDD Tune ile bad sektor var mı diye baktım, göremedim yoktu. Diskimi SFC scan ve chdsk ile arattığımda herhangi bir sorun bulamadı. PC'yi yeniden başlattığımda da diski tarıyor dedi, tarama bitti fakat yine PC'yi açtığımda. Bir sürücüde hatalar bulundu yeniden başlatma gerekli yazmaya devam etti :(. Nedir acaba sorun yardımcı olur musunuz hiçbir şekilde çözemedim sinirim bozuldu iyice.

Açılışta to skip disk checking press any key within 8 seconds yazıyor mu?

sfc scannow yapın...
CHKDSK / F / R / X kodunu çalıştırın.
Başlangıçta disk taramaya geçecek. Uzun sürer ve düzelebilir de düzelmeyebilir de.

Bad sector varsa düzelmez ama normal veri kaybı ise düzelir.

Geri
Yukarı