Windows 11 çıkması Linux dünyasını nasıl etkiler?

Ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir işletim sistemini tercih etmeleri doğal değil mi? Para vermek istemiyorlar ve diledikleri gibi işletim sistemini özelleştirebiliyorlar kendilerine göre. Yanlış yerden örnek veriyorsunuz.

Bu yüzden tofaşa binip kalitelerini düşürüyorlar diyorsun yani? Hem de bütün firmalar aralarında anlaşmış gibi aynı şeyi yapıyor? Bunda bir mantık hatası görebilen var mı arkadaşlar?

Bu yüzden tofaşa binip kalitelerini düşürüyorlar diyorsun yani? Hem de bütün firmalar aralarında anlaşmış gibi aynı şeyi yapıyor? Bunda bir mantık hatası görebilen var mı arkadaşlar?

Beeen 😃 gerçekten arkadaş hala Tofaş ve Tesla mı diyor?

Şirketlerin çoğu linux kullanır. Oyun oynamıyormuş, sanki şirket bilgisayarında oyun oynanıyor. Oyuncular tam anlamıyla oyun desteği gelene kadar windows kullanır.

Ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir işletim sistemini tercih etmeleri doğal değil mi? Para vermek istemiyorlar ve diledikleri gibi işletim sistemini özelleştirebiliyorlar kendilerine göre. Yanlış yerden örnek veriyorsunuz.
1 mikro saniyenin bile önemli olduğu süper bilgisayarlarda Linux Tofaş, Windows Tesla ise neden Windows kullanmıyorlar?

Çoğulculuktan vurmaya çalışıyorsunuz da Windows, %90'ın üzerinde bir kullanım oranına sahip. Açık kaynak kodlu olması kolaylıkla özelleştirebilecekleri anlamına geliyor. Bu bir tercih sebebidir evet.

Paralı olsa ve kaynak kodlarını açmasalar şu haliyle tercih edileceğini düşünmüyorum.

1 mikro saniyenin bile önemli olduğu süper bilgisayarlarda Linux Tofaş, Windows Tesla ise neden Windows kullanmıyorlar?
Açık kaynak kodlu olduğundan dolayı. Müdahaleye açık çünkü. Windows kullansalar istediklerini yapmak için firmadan talep etmeleri gerekiyor. Linux kullanırsa kendisi özelleştirebilir.

Ben Linux dağıtımlarına güvenemiyorum. Birkaç proje üstünde kullanmak zorunda kaldım ancak güvenilir olduğunu düşünmüyorum. En azından ben kullanmam. Açık kaynaklı bir şeye nasıl güvenebiliyorsunuz? 5 yaşındaki çocuğun bile kaynağına erişebildiği bir işletim sistemi nasıl güvenli olabilir? İstediği kadar özgürlük versin. Çift tarafı filmli cam gibi düşünün Linux dağıtımlarını. İki taraf da birbirini görmediğini zannediyor. Kusuruma bakmayın gömmek istemem ancak şurada fanboyluk yapanların %70-80'i zamanında PC'si W10 kaldırmayıp Linux kuran düşük donanım sahibi kullanıcılar. Çoğu yeni bir sistem toplasa W10 kullanır. Ben Windows işletim sistemlerinin en azından Linux dağıtımlarından daha güvenli olduğunu düşünüyorum.

1624782223187.png

Yeni konular

Geri
Yukarı