Windows 11 deneyimlerim

RAM
Crucial Ballistix RGB 32GB (2x16) 3200Mhz CL16
SSD veya HDD modeli
Adata 500GB M.2 SSD + 1 TB HDD
Ekran kartı
İnno3D RTX 3060
Anakart
Biostar B550MH
İşlemci
Ryzen 5 5500
Uzun süredir ISO'lu Windows 10 kullanıyordum ve memnundum ancak biraz sıkılmıştım, biraz farklılık olsun diye Windows 11 yükledim.
Tasarım ve bazı yenilikler olarak gerçekten hoşuma gitti ancak alışması biraz uğraştırdı bazı ayarları bulmakta zorlandım.
Onun dışında oyun ve serbest takılırken performansı gerçekten güzel hatta bana oyunlarda 1 2 FPS daha yüksek veriyor gibi geldi tam emin değilim.

1671553423887.png

Şu tasarım gerçekten çok güzel olmuş görev çubuğundaki her şey ortada bana daha modern geliyor.
Sağ tık menüsü biraz garip geldi ama ona da alıştım sayılır.

Windows 11 bayağı bir düzelmiş hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım farklılık isteyenlere öneririm yüklemekten çekinmesinler.
Eğer bilgisayarınız ortalama veya üstüyse bir sıkıntı çıkaracağını sanmam zaten çok eski işlemcilere yüklenmiyor diye biliyorum.

Soracak sorularınız varsa sorun yanıtlamaya çalışırım.

Uzun süredir ISO'lu Windows 10 kullanıyordum ve memnundum ancak biraz sıkılmıştım, biraz farklılık olsun diye Windows 11 yükledim.
Tasarım ve bazı yenilikler olarak gerçekten hoşuma gitti ancak alışması biraz uğraştırdı bazı ayarları bulmakta zorlandım.
Onun dışında oyun ve serbest takılırken performansı gerçekten güzel hatta bana oyunlarda 1 2 FPS daha yüksek veriyor gibi geldi tam emin değilim.

Eki Görüntüle 1608436

Şu tasarım gerçekten çok güzel olmuş görev çubuğundaki her şey ortada bana daha modern geliyor.

Windows 11 bayağı bir düzelmiş hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım farklılık isteyenlere öneririm yüklemekten çekinmesinler.
Eğer bilgisayarınız ortalama veya üstüyse bir sıkıntı çıkaracağını sanmam zaten çok eski işlemcilere yüklenmiyor diye biliyorum.

Ben de erişebildiğim günden beri kullanıyorum tek sevmediğim şey sağ tık oldu.

Gerçekten alakası yok Windows 10 ile Windows 11'in. 7-8 ay olmuştur geçeli çok memnunum. Windows 10 bir daha kullanacağımı sanmıyorum, Windows 11 her şekilde beni memnun ediyor.

Bende bayağı alıştım W11'e. Özellikle tasarım çok daha hoş. Microsoft zaten driver işini vs de Update ile çözdüğünden donanımı 2018 yılından sonra üretilenler kesinlikle geçsinler pişman olmazlar. Öncekiler ise daha temkinli olsunlar.

Eki Görüntüle 1608436

Konuyu hortlattım ama hocam duvra kağıdını nereden bulabilirim?

Geri
Yukarı