Windows 11 desteklemeyen işlemcide Regedit yapılmasına rağmen hata veriyor

llama01

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8
SSD veya HDD modeli
adata su630 240gb
Ekran kartı
gtx 1650
Anakart
asrock a320m-hdvr4
İşlemci
amd ryzen 3 2200g
Ryzen 3 2200G işlemcim var Windows 11'e yükseltem istiyorum ama kayıt defterinde allowupgradeswithunsupportedtpmorcpu komutunu girmeme rağmen hala hata alıyorum, yardım edebilir misiniz?
TPM ya da Secure Boot'ta sıkıntı yok.

1675024390678.png

1675024471868.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 3 2200G işlemcim var Windows 11'e yükseltem istiyorum ama kayıt defterinde allowupgradeswithunsupportedtpmorcpu komutunu girmeme rağmen hala hata alıyorum, yardım edebilir misiniz?
TPM ya da Secure Boot'ta sıkıntı yok.

Eki Görüntüle 1650068

Eki Görüntüle 1650069
Regedit yapmak kurulumdaki sorunu çözüyor. PC denetim merkezindekini değil. ISO yükleyip setupu çalıştırıp öyle yükseltir iseniz işlemci destekleme yeri gelmez.

Hayır temiz kurulum yapmalısınız.
Diski formatlamadan belki kurulum yaparsınız ama sistem kararsız çalışabilir.
Hocam siz rufusu nereden öğrendiniz bilmiyorum ama dedikleriniz yanlış. Rufus bir bootable USB oluşturur ve ISOyu içine kopyalar. Böylece ISO içindeki dosyalar ile hem yükseltme yapabilirsiniz, hem de boot ekranından boot edip temiz kurulum yapabilirsiniz.

Yükseltmek için burdakini deneyebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Regedit yapmak kurulumdaki sorunu çözüyor. PC denetim merkezindekini değil. ISO yükleyip setupu çalıştırıp öyle yükseltir iseniz işlemci destekleme yeri gelmez.

Hocam siz Rufus'u nereden öğrendiniz bilmiyorum ama dedikleriniz yanlış. Rufus bir bootable USB oluşturur ve ISO'yu içine kopyalar. Böylece ISO içindeki dosyalar ile hem yükseltme yapabilirsiniz, hem de boot ekranından boot edip temiz kurulum yapabilirsiniz.

Biz farklı bir şey mi söyledik.
Rufus ile yazdırdığın USB'den sistemi boot edersen yükseltmeyi nasıl yapabilirsin anlatır mısın?
Yükseltme dediğiniz aynı dosyalar ile Windows üzerinden yaparsanız onun adı yükseltmedir.
Sizin hayatınızdan daha fazla benim işletim sistemi kurmuşluğum var rahat olun.

Biz farklı bir şey mi söyledik.
Rufus ile yazdırdığın USB'den sistemi boot edersen yükseltmeyi nasıl yapabilirsin anlatır mısın?
Yükseltme dediğiniz aynı dosyalar ile Windows üzerinden yaparsanız onun adı yükseltmedir.
Sizin hayatınızdan daha fazla benim işletim sistemi kurmuşluğum var rahat olun.
Rufus ile yaptığın USB'yi sadece boot etmek için kullanmak zorunda değilsin? USB içini açıp setup.exe'yi açarsan yükseltme de yapabilirsin. Ayrıca bizim de elimiz armut toplamıyor. 9 yıldır okulların tahtalarının sistemlerinden tutun komşularımın hatta bilgisayarcıda çalışırken bana gelen müşterilerime bile işletim sistemi kurmuş insanım.

Rufus ile yaptığın USB'yi sadece boot etmek için kullanmak zorunda değilsin? USB içini açıp setup.exe'yi açarsan yükseltme de yapabilirsin. Ayrıca bizim de elimiz armut toplamıyor. 9 yıldır okulların tahtalarının sistemlerinden tutun komşularımın hatta bilgisayarcıda çalışırken bana gelen müşterilerime bile işletim sistemi kurmuş insanım.

Setup exe yi kur ekranından nasıl çalıştırıyorsun?
Windows üzerinden açacaksan bunu daha önce yazmıştım zaten bu şekilde olur ama temiz kurulum olmaz diye.

Setup exe yi kur ekranından nasıl çalıştırıyorsun?
Windows üzerinden açacaksan bunu daha önce yazmıştım zaten bu şekilde olur ama temiz kurulum olmaz diye.
Adam temiz kurulum istiyorum yazmamış asla. Ben de dedim ki, yükseltme için regedit komutunu düzenlediğinde Yükseltme Asistanı etkilenmez. ISO üzerinden yükseltmen gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı