Desteklemeyen işlemcide Windows 11 hızlı yükseltme olur mu?

Jeasust

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 GB DDR4 3000 MHZ
SSD veya HDD modeli
Kingston A400 480 GB 500/450
Ekran kartı
Palit RTX 2060
Anakart
MSI Z170A GAMING M7
İşlemci
i7 6700K 4.00 gHz
Şu anki bilgisayarım ile alttaki video ile hızlı yükseltme yapabilir miyim? TPM 2.0 açık, ekran kartım da iyi, RAM'ler de yeterli. Bir tek işlemci biraz eski, bu yükseltmeye engel olur mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Update ekranında zaten belli olur. Mesela bende Windows 11 için uygun değil diyor. Sizde izin veriyorsa yapabilirsiniz. Olmazsa temiz kurulum ile geçebilirsiniz.

Gereksinimleri bypass etmek mümkün Rufus ile.

Şu anki bilgisayarım ile alttaki video ile hızlı yükseltme yapabilir miyim? TPM 2.0 açık, ekran kartım da iyi, RAM'ler de yeterli. Bir tek işlemci biraz eski, bu yükseltmeye engel olur mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2025'te Windows 10 desteği kesildikten sonra geçmeniz önerimdir.

Hocam bu nedir? Anlayamadım. Herkes kendi bildiğini söylüyor, biri gider Windows 11 sorunlu, biri de gider Windows 11'de tüm sorunlar çözüldü, biri de yine der Windows 11 FPS düşürüyor, biri de gider Windows 11 5- 10 FPS arttırıyor. Şimdi ben kime ve kimlere inanayım? Siz söyleyin.

Hocam Rufus ile temiz kurulum yapmanızı öneririm. Rufus ile gereksinimleri kaldırabilirsiniz.
Verileriniz kaybolmasın istiyorsanız eğer harddiskiniz varsa yedek klasörü oluşturup verilerinizi o dosyaya aktarabilirsiniz.

Bu konuda olmasa bile dediklerinizi söyleyen kesim var. Sistem yükseltme yapıyorsa geçebilirsiniz. Olmazsa temiz kurulum da yapabilirsiniz.

Benim de işlemci desteklemiyor ama ben sıfırdan kurdum TPM2.0 ve Secure Boot bulunduğu için sorun yaşamadım hiç gayet akıcı ve stabil yükseltme ile geçmenizi önermem sağlıklı olacağını düşünmüyorum.

Bu konuda olmasa bile dediklerinizi söyleyen kesim var. Sistem yükseltme yapıyorsa geçebilirsiniz. Olmazsa temiz kurulum da yapabilirsiniz.
Hocam bir şey duydum doğru mu? Desteklenmeyen işlemci ile kurarsam güncelleme alamıyormuşum, böyle bir şey söz konusu ise geçmemek daha iyi bence. Doğru mu bu?

Geri
Yukarı