Kaspersky'ın, korsan dosya ile uğraştığınız vakit işini hallettiğini düşünüyorsanız, virüs kaynaklı olacağını zannetmem. Hem Windows Defender'in tepki vermediğini söylüyorsunuz. Windows 10'a geçme vakti gelmiş anlaşılan. Bu arada dosya indirirken tam olarak ne oluyor? Fotoğraf atabilirsiniz.

Direkt uyarı veriyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-04-06 175230.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-06 175230.png
    249,3 KB · Görüntüleme: 13
  • Ekran görüntüsü 2024-04-06 175249.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-06 175249.png
    13,2 KB · Görüntüleme: 11
  • Ekran görüntüsü 2024-04-06 175257.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-06 175257.png
    9,7 KB · Görüntüleme: 10
  • resim_2024-04-06_175413522.png
    resim_2024-04-06_175413522.png
    324,9 KB · Görüntüleme: 12
Sorunsuz/Stabil bir sistem istiyorsanız:
1-) Mümkünse Windows 11 Home kullanın.
2-) W10/ W11 Home veya Pro .. Hangisini tercih ederseniz edin kurulumdan sonra bütün güncellemeler tamamlanmadan hiçbir driver kurmayın. Daha sonra da özellikle gerekmedikçe güncel driver takıntısı yapmayın ve Windows Update ile yüklenmiş driveri kullanmaya devam edin.

Sorunsuz/Stabil bir sistem istiyorsanız:
1-) mümkünse Windows 11 Home kullanın.
2-) Windows 10/ W11 Home veya Pro. Hangisini tercih ederseniz edin kurulumdan sonra bütün güncellemeler tamamlanmadan hiçbir driver kurmayın. Daha sonra da özellikle gerekmedikçe güncel driver takıntısı yapmayın ve Windows Update ile yüklenmiş driveri kullanmaya devam edin.

Bunlarla aslında ben uğraşmadım yaz vaktinde bilgisayarcıdan yapılmış şekilde aldım ve Windows'a güncelleme geldiğinde sürekli güncelliyorum ama ekran kartı ya da işlemci driverları güncelleniyor mu bilmiyorum. bu arada windows 11 pro kullanıyormuşum .

Bunlarla aslında ben uğraşmadım yaz vaktinde bilgisayarcıdan yapılmış şekilde aldım ve Windows'a güncelleme geldiğinde sürekli güncelliyorum ama ekran kartı ya da işlemci driverları güncelleniyor mu bilmiyorum. bu arada windows 11 pro kullanıyormuşum .
Bilgisayarcınız Windows'u muhtemelen(%99) KMS ile etkinleştirmiştir. SAKINCALI.
Tekrar kurulum yaparsanız ucuz dijital lisans alın.
Hatta W11 değil W10 Home lisansı alın. Çünkü W10 Home lisansı W11 Home için de geçerlidir.

Bilgisayarcınız Windows'u muhtemelen(%99) KMS ile etkinleştirmiştir. Sakıncalı.
Tekrar kurulum yaparsanız ucuz dijital lisans alın.
Hatta W11 değil Windows 10 Home lisansı alın. Çünkü Windows 10 Home lisansı W11 Home için de geçerlidir.

KMS ne? Sisteme program kurup kırdıkları versiyon mu yoksa direkt crackli kurulum mu?

Biraz anladım ama tam anlayamadım, KMS ile kuruluysa bunları yaşamam normal mi?
Tam şimdi KMS ile ilgili birşey okuyordum. Şok gibi geldi. Linki ekliyorum. Umarım yasaklı bir link değildir. Mutlaka aşağıya eklediğim linki okuyun. Bilgisayarınızdaki sorunların sebebi KMS olabilir.
Zaten ilk mesajımda da sakıncalı olduğunu yazmıştım ama bilmediğim çok şey varmış Sayenizde ben de araştırıp öğrenmiş oldum.

Tam şimdi KMS ile ilgili bir şey okuyordum. Şok gibi geldi. Linki ekliyorum. Umarım yasaklı bir link değildir. Mutlaka aşağıya eklediğim linki okuyun. bilgisayarınızdaki sorunların sebebi KMS olabilir.
Zaten ilk mesajımda da sakıncalı olduğunu yazmıştım ama bilmediğim çok şey varmış sayenizde ben de araştırıp öğrenmiş oldum.

Komuttan sonra tarih çıkmadı sanırım bot net e kurban gitmedim. abi bu arada bilgili birine benziyorsun 2 tane sorum var 1. ben bilgisayarı her açtığımda bir uygulama uygulama çıkıyor bunu pc yi resetleyip sana yollayacağım
2. si bende windowsu etkinleştirin yazısı bazen geliyor bazen gidiyor mesela 3 4 gün önce net hatırlıyorum vardı , bugün ise yok

Tam şimdi KMS ile ilgili birşey okuyordum. Şok gibi geldi. Linki ekliyorum. Umarım yasaklı bir link değildir. Mutlaka aşağıya eklediğim linki okuyun. Bilgisayarınızdaki sorunların sebebi KMS olabilir.
Zaten ilk mesajımda da sakıncalı olduğunu yazmıştım ama bilmediğim çok şey varmış Sayenizde ben de araştırıp öğrenmiş oldum.

Komuttan sonra tarih çıkmadı sanırım bot net e kurban gitmedim. abi bu arada bilgili birine benziyorsun 2 tane sorum var 1. ben bilgisayarı her açtığımda bir uygulama uygulama çıkıyor bunu pc yi resetleyip sana yollayacağım
2. si bende windowsu etkinleştirin yazısı bazen geliyor bazen gidiyor mesela 3 4 gün önce net hatırlıyorum vardı , bugün ise yok
msgwnd

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-04-06 191918.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-06 191918.png
    13,2 KB · Görüntüleme: 9
  • Ekran görüntüsü 2024-04-06 191857.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-06 191857.png
    36,5 KB · Görüntüleme: 8
  • Ekran görüntüsü 2024-04-06 191909.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-06 191909.png
    2,6 KB · Görüntüleme: 10

msgwnd

Her şeyi birbirine karıştırmak yerine neden temiz kurulum ile başlamıyorsunuz ki? Keza virüs varsa bile temizlenecektir. Bir şey değişmeyecek olsa bile diğer çözümlere göz atabilirdik.

Geri
Yukarı