ters_astronot

Femtopat
Daha fazla  
RAM
ddr4
SSD veya HDD modeli
ssd
Ekran kartı
zotac rtx 3060
İşlemci
i3 12100
Şu anda bilgisayarım resmen koli bandı ile tutturulmuş gibi özellikle son 1 aydır.
Oyunların büyük birçoğunda Alt Tab atarken siyah ekran yiyiyorum.
Mesela CS2, Minecraft Half-Life vb. önce dert etmedim sadece CS 2 de idi, sonra Half-Life ve CS1.6 da yaşayınca herhalde sadece Valve oyunlarında dedim.
Sonrasında Minecraft'ta yaşadım hadi Minecraft neyse onda tekrar Alt Tab atınca düzeliyor ama masaüstüne gelemiyorum. Ama diğer özellikle Valve oyunlarında siyah ekran oluyor ve geçmiyor, pumpkin jack oynamak istedim ama ilk seferde neyi oyun tuşuna bastığımda siyah ekran yedim DirectX 12 de, 2.de Direct X 11 denedim direkt siyah ekran yedim, ve tek çözümü bilgisayarı kapatıp açmak, ayrıca şu anda Steam gibi uygulamalar dışında dosya indiremiyorum, Need for Speed Carbon indirecektim olmadı dedim bir Kaspersky Free indireyim dedim olmadı, aynı zamanda işlemci ve ekran kartı kullanımım fazlasıyla arttı sadece Opera açıkken bile %15
Masaüstünde %10 bile görüyor ve hemen inmiyor, en yakın tarihte indirdiğim crack dosya GTA Vice City idi ve onu da sonbaharın başında indirim Kaspersky'dan tarama yapıp oynayınca silmiştim ve Kaspersky 2-3 ay önce çalışmaz hale gelmişti ve ben silmiştim, bu diğer problemler ise 1 aydır falan var Windows 11'den kaynaklandığını düşünmekteyim, eğer bu forumdan güncelleme ile filan düzeltemez çözüm bulamazsam Windows 10'a temiz bir kurulum la geçmeyi düşünüyorum.
Sistem parçaları:
Zotac RTX3060.
i3 12100F.
DDR4 RAM.
Yani yaşadığım durumların ne kadar saçma olduğunu buradan bile çıkarabiliriz.

Geri
Yukarı