Windows 11 disk biçimlendirme kısmında kaldı

Acemi Kaşif

Hectopat
Full format atıp hepsinin içinde ki şeyleri silmek istiyordum ama çok fazla seçenek var, 220 GB olan SSD'im, 931 GB olan HDD'im, nasıl format atabilirim, sil ya da biçimlendir dediğimde bu bölümde bilgisayarınızın üreticisinin sağladığı önemli dosyalar veya uygulamalar olabilir. Diye uyarı veriyor.

20211009_194251.jpg

Bu dediğini tam anlamamıştım ve sanırım o sırada disk biçimlendirme kısmını geçmiştim, ssd'yi ve hdd'yi yeni şeklinde tıklayıp uygula demiştim ardından 223 gb olan ssd'imi seçip sonra ki demiştim.
Şimdi böyle görünüyorlar, bir sorun var mıydı ki?

Eki Görüntüle 1185199
HDD bu bilgisayarda gözüküyor mu?

Bu dediğini tam anlamamıştım ve sanırım o sırada disk biçimlendirme kısmını geçmiştim, ssd'yi ve hdd'yi yeni şeklinde tıklayıp uygula demiştim ardından 223 gb olan ssd'imi seçip sonra ki demiştim.
Şimdi böyle görünüyorlar, bir sorun var mıydı ki?

Eki Görüntüle 1185199
Bu bilgisayarı ilk aldığım zamanda da bana kurulu geldiğinde hdd'im görünmüyordu ve telefonda destek ekibini arayıp kurmak için yardım almıştım.
HDD bu bilgisayarda gözüküyor mu?
1633802786615.png
Burada gözükmüyordu.

1633803226686.png

Şimdi biçimlendirme seçeneğini buldum hdd için, burada biçimlendir deyince görünmeye başlamıştı, sadece hangi ayarları seçmem gerektiğini bilmiyorum. Birde sürücü harfini değiştir diye bir seçenek mevcut, o isim vermeye mi işe yarıyordu?

Eki Görüntüle 1185217
Şimdi biçimlendirme seçeneğini buldum hdd için, burada biçimlendir deyince görünmeye başlamıştı, sadece hangi ayarları seçmem gerektiğini bilmiyorum. Birde sürücü harfini değiştir diye bir seçenek mevcut, o isim vermeye mi işe yarıyordu?
Bu yöntemi hiç kullanmadığım için pek bi bilgim yok, ama benim diskler de NTFS o ayarı değiştirmenize gerek yok

Geri
Yukarı