Windows 11 "donanım gereksinimi karşılamıyor" uyarısı

Remanent Cello

Centipat
Bilgisayarıma az önce format attım. Windows 10 yükledim. Şimdi de Insider programına girip 11'e yükseltecektim ama bilgisayar donanımınız yeterli değil diyor.
Formattan önce de 11 kullanıyordum. Ama şimdi yükleyemiyorum.

Nasıl düzeltirim?

Bilgisayarıma az önce format attım. Windows 10 yükledim. Şimdi de Insider programına girip 11'e yükseltecektim ama bilgisayar donanımınız yeterli değil diyor.
Formattan önce de 11 kullanıyordum. Ama şimdi yükleyemiyorum.

Nasıl düzeltirim?
Hocam önceden modlu ISO mu kullanmıştınız ? Eğer öyleyse gayet normal. Sistem özelliklerinizi yazarsanız Windows 11 ile uyumlu mu değil mi bakabiliriz büyük ihtimalle. Bu arada TPM‘in açık olduğundan emin olun.

TPM nedir bilmiyorum, söylerseniz yaparım.

Ryzen 7 2700
ASUS TUF X470 Gaming Plus
GTX1660 Ti
Hocam AMD işlemcilerde “fTPM” vardı yanlış bilmiyorsam. BIOS’a girip “fTPM” özelliğini (adı farklı olsa da sıkıntı değil) açarsanız büyük ihtimalle kurarsınız. BIOS tuşunuzu öğrenmek için internette bakabilirsiniz.

Hocam AMD işlemcilerde “ftpm” vardı yanlış bilmiyorsam. BIOS'a girip “ftpm” özelliğini (adı farklı olsa da sıkıntı değil) açarsanız büyük ihtimalle kurarsınız. BIOS tuşunuzu öğrenmek için internette bakabilirsiniz.

Evet dediğiniz gibi yaptım ve şu anda indiriyorum. Technopat'ın bir makalesini ve videosunu görmüştüm ama yapamamıştım. Bu işe yaradı.

Evet dediğiniz gibi yaptım ve şu anda indiriyorum. Technopat'ın bir makalesini ve videosunu görmüştüm ama yapamamıştım. Bu işe yaradı.
Hocam sorun çıkarsa yine de mesaj yazarak belirtin. Çünkü bazenleri sonradan da hata çıkabiliyor. Sorununuzun çözülmesine sevindim : ).

Windows'u crack olarak yüklemeyip Microsoft'tan Media Creation Tool'u indireceksiniz ve UEFI olarak kuracaksınız Secure Boot'u açmassanız kuramazsınız TPM 2.0'ın açık olması gerekiyor.
Bu siteden de sistem gereksinimlerine bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı