Çözüldü Windows 11 ekrandaki şeffaf kare nasıl geçer?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

466728

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Yani ben bunu nasıl anlatırım? Nasıl çözerim hiçbir fikrim yok. Aşağıda tam ortada olan kutucuğu görüyor musunuz? Allah belasını vermesin, basılmıyor bile.

Ekran görüntüsü 2022-05-29 204742.png

Çözüm
Farklı bir pencerenin gölgesi kalmış orada. Hangi uygulama olduğunu bulup kapatırsanız düzelir. Bulamadıysanız ise kesin çözüm olarak başlat menüsüne performans yazın ve "Windows'un görünümünü ve performansını ayarla" seçeneğini seçin. "pencerelerin altında gölge göster" seçeneğini kapatıp kaydedin.

1653846864395.png
Farklı bir pencerenin gölgesi kalmış orada. Hangi uygulama olduğunu bulup kapatırsanız düzelir. Bulamadıysanız ise kesin çözüm olarak başlat menüsüne performans yazın ve "Windows'un görünümünü ve performansını ayarla" seçeneğini seçin. "pencerelerin altında gölge göster" seçeneğini kapatıp kaydedin.

1653846864395.png

Çözüm
explorer.exe'yi kapatıp açın belki düzelir.

Eki Görüntüle 1403387
Birkaç gün deneyeceğim, bir daha olmaz ise yazarım buraya.

Sürekli olduğunu bilmiyordum. Benim başıma 1 kere geldi sadece. Sürekli oluyorsa can sıkıcı.
Günde 1,2 kez oluyor. Bazen gidiyor ama nasıl gittiğini de bilmiyorum ki. Sanırım moderatörün dediği gibi uygulamanın gölgesi kalıyor. Kapatınca da gidiyor ve bu genelde dosya gezginine girince oluyor.
@Xantern aradan 1 hafta geçti ve bu ana kadar hiç aynı olayı yaşamadım. Teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı