Çözüldü Windows 11 format sırasında siyah ekranda kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lebowskia

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ben virüs şüphesiyle PC'e format arıtorum, kendi sitesinden indiriyorum Rufus ile yazdırdım, ama ilk Windows yükleme ekranı bitince restart atacağı zaman siyah ekranda kalıyor, nedenini anlayamadım, acaba SSD'de sıkıntı olabilir mi? Disk oluşturma kısımda diski biçimlendirdiğim için artık PC de açamıyorum, belki ondandır diye, BIOS da güncellerim ama değişen bir şey olmadı, ne yapacağımı bilemedim.

Her şeyi denedim, BIOS'tan SSD secure earese ile SSD sıfırladım, başka flash bellek kullandım, SSD söküp yeniden taktım, ama yine aynı, neden böyle oluyor? Sorun SSD de mi? Kaldım böyle

Son düzenleme:
Çözüm
BIOS sürümünü belirt. Bu sisteme zaten format atman gerek. Ama disk'te de sorun olabilir. Farklı bir disk var mı elinde yada test amaçlı deneyebileceğin ?
Tüm sistemini belirt ilk olarak.

Anakart: ASUS Z790p D4 Wi-Fi
RTX 4070
SSD: Kingston KC3000
RAM: Team T-Force Vulcan TUF Gaming alliance 16 GB (2x8GB) 3200MHz CL16 DDR4
İşlemci: i5-13600K

Durum şöyle: PC'de birden çoğu şey düzgün çalışmamaya, bazı şeylere erişememeye başladım, donmalar, çökmeler oldu ben de virüsten şüphelendim. Aygıt yöneticisine girmeye çalışırken hata aldım. Hatayı bilgisayarım - özellikler kısmına girerken aldım. Ayarlardan girebiliyordum, Windows güncellemesinde hata veriyordu hatta GeForce Experience'a girmeye çalıştığımda da bir hata verdi. Bir şey indirdiğimde indikten sonra hata veriyordu, çoğu şeye erişemiyordum, Chrome aniden kapanıyordu.

Hatalar bu şekildeydi:

WhatsApp Image 2024-03-23 at 03.24.06.jpeg

WhatsApp Image 2024-03-23 at 03.24.09 (1).jpeg

WhatsApp Image 2024-03-23 at 03.24.09.jpeg

Ben de virüsten şüphelendim son çare format atayım dedim, Rufus ile USB'e yazdırarak yaptım bu sefer de Windows yüklemeden sonra restart atarken siyah ekranda takıldı hep. Bir denememde siyah ekrana düşmedi hatta dil seçme ekranı falan geldi ama bu sefer de mavi ekran verdi. En son şimdi o aşamaya da gelmiyor, Windows yüklemede disk oluşturma aşamasında hata veriyor, dosyaları yükleyemiyor falan diye.

Bu hatalar da şu şekilde:

9cfbf028-c6bf-43ec-9e27-339159d001ae.jpg

WhatsApp Image 2024-03-23 at 03.24.09 (2).jpeg

WhatsApp Image 2024-03-23 at 03.24.10 (1).jpeg

WhatsApp Image 2024-03-23 at 03.24.10 (2).jpeg

WhatsApp Image 2024-03-23 at 03.24.10.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS sürümünü belirt. Bu sisteme zaten format atman gerek. Ama Disk'te de sorun olabilir. Farklı bir disk var mı elinde ya da test amaçlı deneyebileceğin?

BIOS sürümü 1645, sürüm çıkalı 3 gün olmuş zaten, aklıma ilk o geldi ve güncelledim BIOS'u, değişen bir şey olmadı, evet Windows'u hiçbir şekilde diske yüklemiyor ya da disk biçimlendirilemiyor, hata veriyor, iyice gitti, elimde deneyeceğim ya da çevremde birisinde olan hiçbir disk yok malesef. bilmiyorum ama artık ssd sipariş vermeyi düşünüyorum. sizce sorunun ssd'den olma ihtimali nedir?

...

Bir de şimdi aklıma geldi PC ilk çökmeye başladığında bir şey indirdiğimde ya da masaüstüne attığımda, PC reset attıktan sonra masaüstünde yok oluyordu o attığım şey, sanki PC geçmişte kalmış gibiydi, bilmiyorum ama bu da SSD düşündürdü bana.

Son düzenleme:
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı