Windows 11 FPS düşüşü

AMD chipsetlerin Windows 11 driverları çıktı. NVIDIA ekran kartı için de Windows 11 driverları kontrol et.

Chipset driverlarını atmadım. Şimdi deniyorum hemen.
BIOS'a kadar her şey güncel midir hocam?

Hayır BIOS'u güncellemedim etkisi olur mu acaba?
Cihaz Güvenliği kısmından Bellek Bütünlügü mü ne var ayarın adını yanlış hatırlıyor olabilirim. Bunu kapatırsan %20-30 FPS artışı yaşarsın.

Hemen deniyorum geri dönüş sağlayacağım.

Chipset driverlarını atmadım. Şimdi deniyorum hemen.

Hayır BIOS'u güncellemedim etkisi olur mu acaba?
Sistem verimliliği gibi bir takım iyileştirmeler olabiliyor. Örneğin eski sistemimde BIOS güncellemesinden sonra CPU boşta kullanımı daha optimize edilmiş olup, daha az ısınıyordu. :)

Ancak, chipset yüklemediyseniz ondan olması muhtemel. Lütfen onu yükleyip sonucu yazın. :)
Cihaz Güvenliği kısmından Bellek Bütünlügü mü ne var ayarın adını yanlış hatırlıyor olabilirim. Bunu kapatırsan %20-30 FPS artışı yaşarsın.
"Çekirdek Yalıtımı" hocam. :)

Son düzenleme:
Sistem verimliliği gibi bir takım iyileştirmeler olabiliyor. Örneğin eski sistemimde BIOS güncellemesinden sonra CPU boşta kullanımı daha optimize edilmiş olup, daha az ısınıyordu. :)

Ancak, chipset yüklemediyseniz ondan olması muhtemel. Lütfen onu yükleyip sonucu yazın. :)

"Çekirdek Yalıtımı" hocam. :)
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim bellek bütünlüğünü kapatınca fps artışı yaşadım.

Yardımınız için teşekkür ederim işe yaradı :).

Ne desek de anlamıyorsunuz. Windows 11 şu an hala bug ve hatalar ile dolu bir işletim sistemi. Bir 4 - 5 ay daha beklerseniz ne olacak sanki? Windows 10'a dönün. Daha stabil çalışanı varken neden buglar olan işletim sistemine geçiyorsunuz? Az sabırlı olun.

Geri
Yukarı