Windows 11 görev çubuğunda masaüstünü göster seçeneği yok

iamshade

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Satış/Pazarlama
Merhaba arkadaşlar, eski Windows sürümlerinde görev cubuguna sag tıklayınca 'masaüstünü göster' seçeneği vardı şimdi Windows 11 kullanmaya başladım. Sag tıklayınca o seceneğin olmadıgını gördüm ayarlara baktım bulamadım. Var mı bir açma yolu vs? Saatin yanında ki masaüstünü göster yeri kücük oldugu ıcın kullanımı bıraz zor.

1653842405036.png

Başlat menüsüne sağ tıklamanız gerekiyor.

1653842555800.png

Başlat menüsüne sağ tıklamanız gerekiyor.
Eki Görüntüle 1403275
Ek olarak görev çubuğunun en sağ köşesine tıkladığınızda da masaüstünü gösterir varsayılan ayarları ile oynamamış iseniz. Küçük olması sorun değil, en köşeye direkt imleci yanaştırıp tıklamanız yetiyor zaten.

En alttaki seçeneği işaretlerseniz eğer saatin sağ tarafına tıklayınca direkt olarak masaüstüne gidebilirsiniz. Daha pratik.

1653842779732.png

Saatin yanında ki masaüstünü göster yeri kücük oldugu ıcın kullanımı bıraz zor.
Denk getirmek zorunda değilsiniz. Mouse'u sağ en alta direkt çekin istediğiniz kadar basın. Nokta atışı yapmaya gerek yok.

Bilgileriniz için teşekkür ederim. Ufak bir şanssızlık geldi başıma teşekkür etmek için geç kaldım opsiyonel olarak en çok işime yarayacak olan WİNDOWS+D' kısayolu oldu. Teşekkürler @Berkay4154

Sizede teşekkür ederim @Xantern @403052
En alttaki seçeneği işaretlerseniz eğer saatin sağ tarafına tıklayınca direkt olarak masaüstüne gidebilirsiniz. Daha pratik.

Eki Görüntüle 1403279

Denk getirmek zorunda değilsiniz. Mouse'u sağ en alta direkt çekin istediğiniz kadar basın. Nokta atışı yapmaya gerek yok.
Ellerim titrediği için maalesef :) Zorlanıyorum

Merhaba arkadaşlar, eski Windows sürümlerinde görev cubuguna sag tıklayınca 'masaüstünü göster' seçeneği vardı şimdi Windows 11 kullanmaya başladım. Sag tıklayınca o seceneğin olmadıgını gördüm ayarlara baktım bulamadım. Var mı bir açma yolu vs? Saatin yanında ki masaüstünü göster yeri kücük oldugu ıcın kullanımı bıraz zor.

Eki Görüntüle 1403272

StartAllBack adlı uygulama o tuşu geri getirebiliyor eğer lazımsa.

Geri
Yukarı