Çözüldü Windows 11 Görev Yöneticisi işlemci hızını yanlış gösteriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

strheberga

Hectopat
Görev Yöneticisi işlemci hızını yanlış gösteriyor. Başka programla baktığımda daha farklı gösteriyor. CPB açık bu arada. Stabil olarak 3.80 gösteriyor.

Dosya Ekleri

• resim_2022-01-17_120947.png
    resim_2022-01-17_120947.png
    952,6 KB · Görüntüleme: 91
Çözüm
Buyuk ihtimal BIOS'tan bir ayar degistirmissin. BIOS'a gir oradan BIOS'u sifirla duzelir buyuk ihtimal. Olmadi BIOS pili ya da CMOS jumper i ile de sifirlayabilirsin. BIOS sifirlama ilr alakali yt de yeterince video bulunmakta.

BIOS'u sıfırladım ama düzelmedi.
BIOS Update yaptım düzeldi.
Konu kapanabilir çözüldü.
Görev yöneticisi sanırım BIOS'da yazan hızı gösteriyor. CBP açıkken frekans değişiyor sürekli, sol üstteki küçük kullanım grafiğinde göstermesi gerekiyor onu da.

Bende de aynı sıkıntı var Windows 10 kullanirkende vardi Windows 11 dede var hâlâ BIOS son surume guncelledim ama daha devam ediyor bir sıkıntı cikarmafi simdiye kadar ama sonra ne olur bilemem.

Ben bilgisayara bugün format attim sanırım ondan dolayı bir ayar değişti normalde doğuyu gösteriyordu.

Buyuk ihtimal BIOS'tan bir ayar degistirmissin. BIOS'a gir oradan BIOS'u sifirla duzelir buyuk ihtimal. Olmadi BIOS pili ya da CMOS jumper i ile de sifirlayabilirsin. BIOS sifirlama ilr alakali yt de yeterince video bulunmakta.

BIOS'u sıfırladım ama düzelmedi.
BIOS Update yaptım düzeldi.
Konu kapanabilir çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı