Windows 11 güncellemeleri hiçbir şeyi değiştirmiyor

Windows 11 daha bebek bir işletim sistemi olgunlaşmadı.
Windows 10 için de 2015-2016'da aynısını demişlerdi. 2015'den beri kullandım ve hiçbir sıkıntı yaşamadım. Windows 11'de de sıkıntı yaşamıyorum şu anda.

Biraz da kullanıcının işletim sistemini nasıl kullandığına göre değişiyor.
Araştırabilirsiniz hocam daha fazla uzatmayacağım. İsterseniz entry açın orada istediğiniz kadar sohbet ederim sizinle.
Şu anda kaynak sunsanız zaten uzatmamış olacağız. Neyse, gerekirse ben kaynak bulurum. Teşekkürler "düşünceleriniz" için.

Windows 10 için de 2015-2016'da aynısını demişlerdi. 2015'den beri kullandım ve hiçbir sıkıntı yaşamadım. Windows 11'de de yaşamıyorum şu anda.

Biraz da kullanıcının işletim sistemini nasıl kullandığına göre değişiyor.

Bilmiyorum ben standart kullanıcıyım henüz farklı amaçlarla kullanmadım bilgisayarımı, sizin bu “biraz da kullanıcının işletim sistemini nasıl kullandığına göre değişiyor.” cümlede anlatmak istediğinizi anlamadım tam.

Bilmiyorum ben standart kullanıcıyım henüz farklı amaçlarla kullanmadım bilgisayarımı, sizin bu “biraz da kullanıcının işletim sistemini nasıl kullandığına göre değişiyor.” cümlede anlatmak istediğinizi anlamadım tam.
Format sonrası Windows'u direkt kullanmak yerine Denetim Masası ve Ayarlar menüsünden düzenlemeler yapmak en basitinden. Onun dışında kullanıcıların kurdukları programlar ve kurarken yanında ne gibi ek şeylerin gelip gelmediği.

Genelde format sonrası direkt kullanıma geçenler RAM kullanımı yüksek, kasıyor diye şikayet edebiliyor. Denetim Masası ve Ayarlar menüsünden düzenlemeler yapmak bile Windows'u adam ediyor. İleri seviye kullanıcılar hele hizmetleri falan düzenlediğinde çok daha iyi oluyor.

Sisteminde sorun yaşayan birinin bilgisayarına TeamViewer gibi bir yazılımla uzaktan bağlanınca hiç şaşırmam, betimlediğim gibi oluyor genelde.

Neyse, güncelleme konusunu iyice dağıtmayalım.

sizin bu “biraz da kullanıcının işletim sistemini nasıl kullandığına göre değişiyor.” cümlede anlatmak istediğinizi anlamadım tam.

Yani diyor ki, güvenlik açığını kullanıcı kendisi de belirleyebiliyor. Mağara adamı gibi kullanırsanız Windows 11'de de Windows 18'de de kendinize güvenlik açığı yaratırsınız.

Yani diyor ki, güvenlik açığını kullanıcı kendisi de belirleyebiliyor. Mağara adamı gibi kullanırsanız Windows 11'de de Windows 18'de de kendinize güvenlik açığı yaratırsınız.

Şu ana kadar hiçbir Windows sürümünde virüs sorunu yaşamadım, ama bu tamamen benim kullanış biçimimle alakalı yeni Windows sürümü tabii ki koruması eskisine göre aynı olamaz.

Hayda konu nereden nereye gelmiş :D Neyse aklıma gelmişken şu meşhur görev yöneticisi güncellemesi de sanırım daha piyasada yok. Bu adamlar ne getiriyor bu güncellemelerle yahu. Hayır güvenlik güncelleştirmeleri de zaten ayrıca geliyor diye biliyorum. Her update'de notları okuyorum ama dişe dokunur bir şey yok. Gerçekten geçmek için hiçbir sebep yok ya şu sisteme. Ama bendeki şu "en güncel" takıntısı olmasa işte...

Geri
Yukarı