Windows 11 için TPM 2.0 zorunluluğu kalktı mı?

FyzeNN

Hectopat
1624611805453.png

Microsoft'un sitesinde böyle yazıyor. Sanırım burada TPM de vardı ama silmişler veya ben yanlış biliyorum. Sizce Microsoft'un TPM zorunluluğu getirmesi yerinde bir karar mı?

O tarafta kalkmış gözüküyor ancak fotoğrafın sağ altındaki "sistem gereksinimlerine" kelimesine tıklayınca hala TPM gözüküyor.

Belki orayı güncellememişlerdir. Ama zaten bir yolu bulunup yüklenir illa ki. Ben UEFI olmayan sistemimde sızan sürümü kullanıyorum ve bir performans sorunu yaşamadım

Ya benim anakart intel H55 tpm desteklemiyor şuanki pc´im windows 10 en son sürüm hiç takılma kasma ve donma olmuyor diyorlar ki windows 11 pro içinmiş sadece tpm 2.0 olayı yani oda kalkabilir diyorlar kalmazsa windows 11 home yükleyebilirsiniz diyorlar

bende uefi secure boot desteği var fakat tpm 2.0 desteği yok win 11 kurabilirmiyim anakartım h81h3-m4
Ya benim anakart intel H55 tpm desteklemiyor şuanki pc´im windows 10 en son sürüm hiç takılma kasma ve donma olmuyor diyorlar ki windows 11 pro içinmiş sadece tpm 2.0 olayı yani oda kalkabilir diyorlar kalmazsa windows 11 home yükleyebilirsiniz diyorlar
win 11 home kurabilirsem iyi bence bende tpm 2.0 yok
ama biosum uefi ve secure boot desteği var

Geri
Yukarı