Windows 11 için yeni sistem almak mı yoksa aynı sistemde kalıp Linux'a geçmek mi daha mantıklı?

Windows 11 için yeni sistem almak ya da toplamak mantıklı yoksa Linux'a geçmek mi daha mantıklı?

Yeni sistem alıp Linux geçmek(!)

Eğer bütçe anlamında bir sıkıntın yoksa ve mevcut sistemin ihtiyaçlarını/isteklerini karşılamıyorsa yeni bir sisteme geçmen daha mantıklı olur.

Sistemin eskiyse ve bütçen yetiyorsa Windows 11'den bağımsız yeni bir sistem alman daha mantıklı. Ama sırf W11 için sistem değiştirmek bence mantıksız.

Yeni sistem alıp Linux geçmek(!)

Eğer bütçe anlamında bir sıkıntın yoksa ve mevcut sistemin ihtiyaçlarını/isteklerini karşılamıyorsa yeni bir sisteme geçmen daha mantıklı o

Yarı Linux kullanıcısıyım anticheat oyunlarda Linux'ta çalışmıyor ileride 10nun desteği kesilince oyunu oynamak için mecburen geçilmesi gerekilecek eğer Linux tarafından bir ilerleme olmasa tabii ki.

Yarı Linux kullanıcısıyım anticheat oyunlarda Linux'ta çalışmıyor ileride 10nun desteği kesilince oyunu oynamak için mecburen geçilmesi gerekilecek eğer Linux tarafından bir ilerleme olmasa tabii ki.

Mevcut sisteminiz nedir?

Son düzenleme:
Debloat nedir hocam?

İşlemci (CPU): Intel Core i5-6400 (6. nesil, 2.7 GHz, 4 çekirdek/4 iş parçacığı)RAM: 16 GB DDR3 1600 MHzDepolama: 1 TB SATA HDDEkran Kartı (GPU): Asus GeForce GTX 950 2GB GDDR5Anakart: Asus H110M-K
Yok hocam ben FX 6300 ile Windows 11 kullanıyordum. İsterseniz 2019 LTSC 10 da yüklenebilir eğer destek süresi yüzünden geçiyorsanız.

Debloat nedir hocam?
Sistemdeki saçma şeyleri siliyoruz.

Debloat Windows'u bozabiliyor hocam.

Doğru şekilde yapıldığında herhangi bir soruna sebep olmuyor. Aksine Windows'u daha kullanıcı dostu bir işletim sistemi haline getiriyor.

Geri
Yukarı