Çözüm Windows 11 imlecin takılması, ışınlanması sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

2001 değil NT6.0 Windows Longhorn projesi ile geliştirildi Windows Longhorn projesinin Server 2003 altyapısına geçtiği sene 2003 yılına denk geliyor.
Arkadaşlar ben güncellemeyi kaldırmama rağmen hala bu hatayı alıyorum. Mouse gerçekten mi bozuk yoksa bu güncelleme hepten mi bozdu.

Eki Görüntüle 1229935

Mouse bozulmuş gibi görünüyor. O hata genelde farenin kablosunun bozulması sonucu ortaya çıkar.

Microsoft, NT yerine sıfırdan temiz; sade, arka planda boş şeylerin çalışmadığı, macOS gibi pilden çıkarınca da performansın düşmediği ve aynı zamanda ARM desteği olan adam gibi bir yeni NT çekirdeği oluşturabilir. Windows aşırı iyi olurdu. Ama bunu yapmayacağı kesin.

Microsoft, NT yerine sıfırdan temiz; sade, arka planda boş şeylerin çalışmadığı, macOS gibi pilden çıkarınca da performansın düşmediği ve aynı zamanda ARM desteği olan adam gibi bir yeni NT çekirdeği oluşturabilir. Windows aşırı iyi olurdu. Ama bunu yapmayacağı kesin.

Tekel olduğu için yakın zamanda yapmayacaktır. Çünkü rekabet yok. :)
Ne kadar güncel bir işletim sistemi kullanıyormuşuz. 😭

2003 hocam o kadar güncel ki geleceğin işletim sistemini kullanıyoruz (!).

Hocam vallahi M1 ile bence o rekabet iyice arttı. Yani X86 mimarili bir laptop alınmaz bence. Çünkü deli gibi şarj sömürüyor.

Doğru ancak ben Windows'dan bahsediyorum. Windows'un rakibi var ama rakip olacak durumda değiller. Mac tarafı desen PC'lere kurulmuyor (illegal yolları saymıyorum) kurulsa bile oyun tarafı çok az. Linux tarafı desen uygulama desteği sınırlı vs. Bu yüzden adamlarda haklı rakip yokken neden yeni kod yazsınlar ki boşa? Windows 10X'i 11 diye yutturdular millete.

Doğru ancak ben Windows'dan bahsediyorum. Windows'un rakibi var ama rakip olacak durumda değiller. Mac tarafı desen PC'lere kurulmuyor (illegal yolları saymıyorum) kurulsa bile oyun tarafı çok az. Linux tarafı desen uygulama desteği sınırlı vs. Bu yüzden adamlarda haklı rakip yokken neden yeni kod yazsınlar ki boşa? Windows 10X'i 11 diye yutturdular millete.
Linux'ta gayet güzel uygulama desteği var. Ha tabi uygulama'dan kastınız Adobe ve Office programlarıysa bilemem. Her ikisininde güzel alternatifleri var. (open source hem de) . Office alternatifi Onlyoffice, Libre Office, vs. Adobe ise:
XuR-vfHZ99e6Bl3llCwcK4DkhYkf6YFj0Cp1X_0MI0s.jpg

Mac, PC'lere kurulsa kimse MacBook ve iMac almazdı. Linux'ta gelecek vadediyor. Son kullanıcı için terminal kullanma sıklığı azaldı diyebilirim ancak terminal Linux'un kalbidir ve temel olarak en azından bilmeliler. Windows 11'de zaten Microsoft parayla sattığından hep Windows 10 ile devam etse adamların para kaynağı azalırdı. Mecbur çıkaracaklardı zaten. Microsoft, Android ile tam ekosistemli yapabilirse Windows'u o zaman ortalık karışır.

Linux'ta gayet güzel uygulama desteği var. Ha tabi uygulama'dan kastınız Adobe ve Office programlarıysa bilemem. Her ikisininde güzel alternatifleri var. (open source hem de) . Office alternatifi Onlyoffice, Libre Office, vs. Adobe ise: Eki Görüntüle 1229947
Sizle tartışmaya girmeyeceğim tekrardan bilginiz olsun. İyi forumlar.

Sizle tartışmaya girmeyeceğim tekrardan bilginiz olsun. İyi forumlar.
Kaçmak en güzel çözüm-Soft Donanım. İsterseniz göz ardı edin hem siz kurtulun hem ben :D
Mac, PC'lere kurulsa kimse MacBook ve iMac almazdı. Linux'ta gelecek vadediyor. Son kullanıcı için terminal kullanma sıklığı azaldı diyebilirim ancak terminal Linux'un kalbidir ve temel olarak en azından bilmeliler. Windows 11'de zaten Microsoft parayla sattığından hep Windows 10 ile devam etse adamların para kaynağı azalırdı. Mecbur çıkaracaklardı zaten. Microsoft, Android ile tam ekosistemli yapabilirse Windows'u o zaman ortalık karışır.
Hackintosh var ya zaten. Aslında çok ta fazla bir uğraş gerektirmiyor ama yinede tak diye de olmuyor.

Geri
Yukarı