Windows 11 incelemesi

• Konuyu başlatan kkylt
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 867

kkylt

Kilopat
Daha fazla  
Sistem özellikleri:

CPU: i5 10400F.
GPU: GTX 1650.
RAM: 16.
DEPOLAMA: SSD ve HDD.

Arkadaşlar forumda her gün Windows 11 geçilmeli mi diye sorular geliyor ben de onlara yardımcı olmak adına deneyimimi aktarmak. İstedim ilk olarak tasarımı fena değil ama ilk kurduğumda Windows kullanmıyorum gibi hissettim bunun dışında herhangi bir bugla karşılaşmadım fakat çok kullanışsız bir sürüm olmuş genel olarak şöyle:

*Klasörden dosya tutup sağ alttan masaüstüne gönderemiyor.

*Masaüstündeki dosyayı uygulamada paylaşmak için sürükleyip uygulamanın üstüne gelince uygulama penceresi açılmıyor.

*Sağ tık menüsü basit işlemler için 2 kez tıklamamız gerekiyor.

*Sağ taraftaki kontrol paneli Windows 10'da daha işlevseldi ben oradaki screen snip toolu kullanıyordum fakat bunda yapamıyorum.

*Alt çubukta sağ tık yapıp Görev Yöneticisi açma yok Windows logosuna gelmeniz lazım.

*Klavye kısayolundan müzik geçerken isimler gözükmüyor ve belki de benim gözden kaçırdığım bir sürü şey daha var yani stabilite olarak sıkıntı çekmedim ama birçok işlevsellik gitmiş bu da bayağı eksi puan işliyor bu saydıklarımdan belki benim ayarını açıp kapatmayı bilmediklerim vardır.

Oyun performansı için çok bir yorum yapamam ben Formula 1 oynuyorum sadece onda da çok bir FPS farkı görmedim açıkçası ve açılış hızı SSD ile Windows 10 ile aynı gibi geldi fark yok bence kurulmaz Windows 10 daha kullanışlı.

İşlevsellik çok kötü arayüzde öznel geriye 0 kalıyor Windows 10 her türlü daha iyi gibi.

Evet gectiğimden beri hep performans düşüşleri yaşadım ve cok hata vardı durduk yere bazen hep cöküyor explorer.exe kendi kendine kapanıyordu.
Windows 10 da ilk başta çok iyi değildi sonradan düzeltmişlerdi. Bu da öyle olacak galiba.

Yoo hiç öyle bir şey yoktu sade minak minak hatalar vardı.

Geri
Yukarı