Windows 11 Insider 10.0.22000.71'e güncelleme ile geçilebilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

663803

Kilopat
3 hafta önce merakımdan Windows 11 yüklemiştim. Her şey gayet iyiydi ama şarjım %100 olunca bilgisayar çöktüğü için geri Windows 10 yükledim. Ama bilgisayarım Windows 10'da daha hantal çalıştığını fark ettim. Bilgisayarı sadece yazıcıdan not çıkarmak ve YouTube'dan ders dinlemek için kullandığım için format veya yedek alma konusunda bir sıkıntım yok fakat Windows 10'da YouTube'da videoların açılma süresi, ekranı büyütme vs. çok uzun sürüyor Windows 11'e göre. Kısacası ben 2 hafta önce bu konudaki düzenlenmiş ISO'yu indirip kurulum yapmıştım: Windows 11 ISO Türkçe İndirme Linkleri (Tüm Sistemlere Kurulabilir)

Şimdi yeniden bu konudaki ISO'yu bilgisayarıma kursam Insider Programı'nda Dev. kanalına katılıp 10.0.22000.51'den 10.0.22000.71'e güncelleme ile geçebilir miyim?

Bence acele etmemelisiniz. Her güncelleme gelince böyle konular açılıyor, "şu güncelleme gelmiş geçsem sorun olur mu, sonraki güncellemeye normalleşir mi?" tarzı sorular çok sık. Bu şey gibi: "Korona ne zaman normale dönecek? Pandemi bitecek mi?" Hayır. Microsoft ne zaman Windows 11'i Insider sürümünden çıkarırsa oluşan hatalar o zaman %10'a inecek. Koskoca platformda hata bitmez tabii ancak Insider beta gibidir. Hatalar bu sürümde gönüllü kullanıcıların bildirimleri ile temizlenir. Birnevi sizi kullanıyorlar gibi düşünebilirsiniz. Bence 1 yıla yakın bir süre veya tam olarak çıkana kadar bekleyin.

Bence acele etmemelisiniz. Her güncelleme gelince böyle konular açılıyor, "şu güncelleme gelmiş geçsem sorun olur mu, sonraki güncellemeye normalleşir mi?" tarzı sorular çok sık. Bu şey gibi: "Korona ne zaman normale dönecek? Pandemi bitecek mi?" Hayır. Microsoft ne zaman Windows 11'i Insider sürümünden çıkarırsa oluşan hatalar o zaman %10'a inecek. Koskoca platformda hata bitmez tabii ancak Insider beta gibidir. Hatalar bu sürümde gönüllü kullanıcıların bildirimleri ile temizlenir. Birnevi sizi kullanıyorlar gibi düşünebilirsiniz. Bence 1 yıla yakın bir süre veya tam olarak çıkana kadar bekleyin.
Tamamdır o zaman. YKS bitene kadar Windows 8.1'den devam edeyim ben. Teşekkür ederim tavsiyeniz için 👍

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı