Windows 11 Insider Preview sürümü ne kadar güvenilir?

Lütfen acele etmeyin.!
Bu sürümler (DEV) Geliştirici sürümleri daha anlaşılır şekliyle, bu sürümler deneme aşamasında, kullanılabilir olabilmesi için Beta sürüme geçiş yapması gerekli.
Bu sürümler üzerinde çalışmalar yapıldığı için ne zaman nerde hata verdiği anlaşılmaz çözüm zanettiğiniz 1 gün sonra sizin için büyük bir sorun haline gelebilir.

Bu sürümleri illaki kullanmak ve hatalar hakkında bilgi almak istiyorsanız İnsider Dev grubuna giriş yapın ve pc'nizde geliştirici modu mutlaka açık olsun.

Ben kurmayı deniyicem kurulumda hata olursa windows 8.1 format usb si ile format atacağım
Format USB'si olmayanların kurmasını tavsiye etmiyorum kurulumu deneyeceğim.
Ben kurmayı deniyicem kurulumda hata olursa windows 8.1 format usb si ile format atacağım
Format USB'si olmayanların kurmasını tavsiye etmiyorum kurulumu deneyeceğim.

Deneme aşamasındaki bir sürüm olduğu için birçok hata vardır ama kısa sürede birçok güncelleme alacağı için çok büyük bir sorun yaşamayacağınızı düşünüyorum. Siz yine de önemli verilerinizi ayrı bir yere yedeklerseniz daha iyi olur.

Şöyle söyleyeyim. Dev sürümünü kurdunuz. Her şey sorunsuz ve mükemmel çalışıyor. Tamam sorun yok Win11 ile devam edeceğim diyorsunuz ve düzeninizi kuruyorsunuz. Dev sürümü genelde haftalık güncelleme alır ama çılgın Microsoft yazılımcıları 1 saat arayla bile publish (güncelleme yayınlama) yapabilirler. Adı üstünde developer sürüm. Bir anda sıkıntısız çalışan sisteminiz açılamaz hale gelebilir. Bu dediğimi yazılımcılar daha iyi anlayacaktır. O yüzden illa 11 kullanacağım diyorsanız Beta'yı bekleyin.

Normalde Dev kanalındaki sürümler stabil olmuyor genelde diğer sürümler gibi ama Windows 11 bayağı uzun bir süredir geliştirildiği için Windows 10 Insider sürümlerine göre daha stabil bir deneyim yaşatıyor hissiyatı verdi. Ama Dev sürüm sonuçta.

Daha az önce kurdum daha buga bile rastlamadım. Çevremde kullanan kişilerde öyle büyük bir hasar ile karşılaşmadı, güncelleme gibi indi. Taskbardaki uygulamaların yerlerine kadar hiçbir şey değişmedi. explorer.exenin çökmesi gibi durumlar oluyormuş ama bana öyle bir şey olmadı. Kısacası gayet güzel şu anda sisteminiz standart seviyeyse geçebilirsiniz bence.

Daha az önce kurdum daha buga bile rastlamadım. Çevremde kullanan kişilerde öyle büyük bir hasar ile karşılaşmadı, güncelleme gibi indi. Taskbardaki uygulamaların yerlerine kadar hiçbir şey değişmedi. explorer.exe'nin çökmesi gibi durumlar oluyormuş ama bana öyle bir şey olmadı. Kısacası gayet güzel şu anda sisteminiz standart seviyeyse geçebilirsiniz bence.

Hocam dosya gezgini çözüleli çok oldu. Eninde sonunda karşılaşırsınız.

Hocam dosya gezgini çözüleli çok oldu. Eninde sonunda karşılaşırsınız.
Yok işte illa her konuda dev sürüm olduğunu bile bile sırf kendinde hata yok diye insanlara tavsiye edenler oluyor. Maalesef anlatamıyoruz bu dev sürümü. Herkeste aynı etki olmuyor çünkü herkesin donanımı farklı.

Geri
Yukarı