Windows 11 kurarken disk biçimlendirmek

AliCinar

Hectopat
SSD veya HDD modeli
Lexar 256 gb ssd
Merhaba ben Rufus'la zaten Windows 11 yüklü olan PC'ye format atmaya çalışmıştım. Ancak GPT diski uyarısı veriyor. Eski Windows'u da direkt sildiğim için BIOS ve gelişmiş kurtarma seçenekleri dışında bir yeri de açamadım. Bir öneriniz var mıdır acaba?

1701462743223.png

1701462764225.png

1701462791735.png

Arkada 5 parça disk gözüküyor. Hepsi tek diskte ise normal değil. Muhtemelen yanlış şeyler yapıyorsunuz.

RUFUS la GPT ayarlı kurulum USB si hazırlayın.
0 Kurulum yapacaksanız, kurulumda disk ekranı gelince önce tüm parçaları silmeniz ve diski tek parça haline getirmeniz, disk tek parça iken hiçbir bölüm oluşturmadan o tek parçayı windowsun kurulacağı bölüm olarak seçmeniz gerek.
Sonrası ..ileri ileri...
Uyarı: Bu şekilde kurulum yapmanız halinde diskteki tüm veriler silinecektir, unutmayın.

Arkada 5 parça disk gözüküyor. Hepsi tek diskte ise normal değil. Muhtemelen yanlış şeyler yapıyorsunuz.

RUFUS la GPT ayarlı kurulum USB si hazırlayın.
0 Kurulum yapacaksanız, kurulumda disk ekranı gelince önce tüm parçaları silmeniz ve diski tek parça haline getirmeniz, disk tek parça iken hiçbir bölüm oluşturmadan o tek parçayı windowsun kurulacağı bölüm olarak seçmeniz gerek.
Sonrası ..ileri ileri...
Uyarı: Bu şekilde kurulum yapmanız halinde diskteki tüm veriler silinecektir, unutmayın.
Hocam 237gb olarak gözüken 256 gblik ssd var .Ayrıca 195gb ve 270gb olarak gözüken parçalar 500gblık harddiskin parçaları. Windows tabiki ssde duruyordu. Diğer tüm ayrılmış bölümleri birleştirmeli miyim?
1701464124654.png
1701464140086.png

Kurulum yapacağınız diski tek parça haline getirin.
Dikkat edin yanlış diske işlem yapmayın.

Hatta kuruluma başlamadan önce diğer diskleri sökerseniz başka sorun çıkma ihtimalini de engellemiş olursunuz.

Siz sormadınız ama küçük ama önemli bir tavsiye. @AliCinar

Kurulum aşamasında ethernet kablosu kullanın ve windows güncellemeler tamamlanmadan hiçbir driver kurmayın.
Muhtemelen windows update tüm driverleri kuracaktır ve manuel driver kurmanıza gerek kalmayacaktır.

Son düzenleme:
Kurulum yapacağınız diski tek parça haline getirin.
Dikkat edin yanlış diske işlem yapmayın.

Hatta kuruluma başlamadan önce diğer diskleri sökerseniz başka sorun çıkma ihtimalini de engellemiş olursunuz.

Siz sormadınız ama küçük ama önemli bir tavsiye. @AliCinar

Kurulum aşamasında ethernet kablosu kullanın ve windows güncellemeler tamamlanmadan hiçbir driver kurmayın.
Muhtemelen windows update tüm driverleri kuracaktır ve manuel driver kurmanıza gerek kalmayacaktır.
Çok sağolun hocam hallettim

Geri
Yukarı