Windows 11 kurduktan sonra TPM'i eski haline çevirmek sorun yaratır mı?

mertkcr111

Decapat
Daha fazla  
İyi akşamlar bu akşam Windows 11i kurdum BIOS ekranına gelip TPM 2.0ı açmıştım kuruluma başlamadan önce şimdi eski haline getirsem bir problem çıkarır mı?

İyi akşamlar bu akşam Windows 11i kurdum BIOS ekranına gelip TPM 2.0ı açmıştım kuruluma başlamadan önce şimdi eski haline getirsem bir problem çıkarır mı?
Windows 11'de bazı uygulamalar TPM zorunlu oluyor. Özellikle Valorant vb. online oyunlar oynuyorsanız, oyun TPM kapalı olduğu için çalışmayacaktır. Kaldı ki TPM zararlı bir şey değil, bırakın açık kalsın ne olacak?

@Ashen One AMD sistemlerde sesle beraber fare imleci takılma problemleri olabiliyor, bununla alakalı düzeltme güncellemesi gelecekti. Bu düzeltme güncellemesi gelene kadar kullandığı uygulama ve oyunlarda gerekli değilse TPM kapatabilir.

Soruya gelecek olursak kullandığın uygulamalarda ve oyunlarda TPM zorunluluğu yoksa kapalı kalmasında sakıncası olacağını sanmıyorum.

Windows 11'de bazı uygulamalar TPM zorunlu oluyor. Özellikle Valorant vb. Online oyunlar oynuyorsanız, oyun TPM kapalı olduğu için çalışmayacaktır. Kaldı ki TPM zararlı bir şey değil, bırakın açık kalsın ne olacak?

TPM ne çok bilmiyorum o yüzden sormuştum ha şu Alfa Prime denen arkadaşta neden güldüyse yazdığıma 🙂

@Ashen One AMD sistemlerde sesle beraber fare imleci takılma problemleri olabiliyor, bununla alakalı düzeltme güncellemesi gelecekti. Bu düzeltme güncellemesi gelene kadar kullandığı uygulama ve oyunlarda gerekli değilse TPM kapatabilir.

Soruya gelecek olursak kullandığın uygulamalarda ve oyunlarda TPM zorunluluğu yoksa kapalı kalmasında sakıncası olacağını sanmıyorum.
Ben o mesajı TPM açık olduğunda her hangi bir sorun olmadığını varsayarak yazmıştım.

@Ashen One TPM açıksa en fazla AMD sistemi varsa dediğim problem genel olarak yaşandığı için bunun kapalı olması yeni düzeltme güncellemeye kadar doğru olacağını söylemiştim. Ben bu sesle beraber imleç takılma problemini TPM olan AMD sistemlerde her zaman değil bazen saçma bir anda olabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı