Çözüldü Windows 11 kurulum esnasında, "Beklenmedik şekilde yeniden başlatıldı." hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ercannnnn245

Attopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma format atmak istedim fakat kurulum esnasında yeniden beklenmedik şekilde yeniden başlatıldı diyor. Diğer konulardaki Regedit'den local machine System setup süreci maalesef işe yaramıyor çünkü setupun içinde status yok.

Başımda ağlayan 12 yaşında bir çocuk var ve migren hastasıyım. Desteğinizi bekliyorum.

Çözüm
Farklı bir disk ile de kurulum yapmayı deneyin. Başarılı olursa ıskartaya ayırabilirsiniz.

Farklı bir diskim yok almaya şu anlık maddi gücüm yok zaten. Bunu netleştircek bir yol var mı hocam?

Sorunu şu şekilde çözdüm. SSD çıkar tak yaptım. RAM'ın 1 tanesini söktüm. Bu şekilde kurulum başarılı. Emeği geçen herkese teşekkürler.
Evet, RAM ile alakalı da o kurulum ekranında yüklenmediği olabiliyor ama farklı bir hata ile, belirli yüzde de kalıyor ve hata veriyor; yeniden başlattıktan sonra değil.

BIOS'tayken boot menüdeyken USB belleği 1. sıraya almak yerine disk 1. sırada kalsın boot menü kısayolundan USB belleği seçip, sıra değiştirmeyip başlatmayı deneyin. Yine de Windows 10 ISO ile denemenizini öneririm başka bir bilgisayar/internet kafeden yazdırılabilir.

Anladım. 16 GB RAM var. Modelini hatırlamadım ama 1 sene oldu alalı çok olmamdı. Önerinizi deneyip döncem hemen.

Evet, RAM ile alakalı da o kurulum ekranında yüklenmediği olabiliyor ama farklı bir hata ile, belirli yüzde de kalıyor ve hata veriyor; yeniden başlattıktan sonra değil.

BIOS'tayken boot menüdeyken USB belleği 1. sıraya almak yerine disk 1. sırada kalsın boot menü kısayolundan USB belleği seçip, sıra değiştirmeyip başlatmayı deneyin. Yine de Windows 10 ISO ile denemenizini öneririm başka bir bilgisayar/internet kafeden yazdırılabilir.

Hayır sorun devam ediyor. Sistemler hazır hale getiriliyor %60 da sistem kendini yeniden başlatıyor ve yine aynı beklenmedik şekilde yeniden başlatıldı diyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım. 16 GB RAM var. Modelini hatırlamadım ama 1 sene oldu alalı çok olmamdı. Önerinizi deneyip döncem hemen.

Hayır sorun devam ediyor. Sistemler hazır hale getiriliyor %60 da sistem kendini yeniden başlatıyor ve yine aynı beklenmedik şekilde yeniden başlatıldı. Diyor.

Windows kurulum USB ekraninda onar secenegi var. Dener misiniz?

Windows kurulum USB ekraninda onar secenegi var. Dener misiniz?

Başlangıç onarmayı diyosanız denedim olmadı onaramadı diyor.

O degil. Mor Windows USB kurulum ekraninda.

Evet tıkladığım zaman birkaç seneçek geliyor seçenekler şu şekilde devam, aygıt kullan, sorun gider. Sorun gidere bastığımda başlangıç onarma, komut sistemi, günçelleştirmeleri kaldır, UEFI donanım yazılım ayarları, sistem geri yükleme, sistem görüntüsü kurtarma çıkıyor. Başlangıç onarmayı seçtim olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlangıç onarmayı diyosanız denedim olmadı onaramadı diyor.

Evet tıkladığım zaman birkaç seneçek geliyor seçenekler şu şekilde devam, aygıt kullan, sorun gider. Sorun gidere bastığımda başlangıç onarma, komut sistemi, günçelleştirmeleri kaldır, UEFI donanım yazılım ayarları, sistem geri yükleme, sistem görüntüsü kurtarma çıkıyor. Başlangıç onarmayı seçtim olmadı.

Bence ISO patlak vermis.

Microsoft'un kendi sitesinden indirdiğim ISO ile kurdum.

Her kurdugun zaman ayni seyin olmasi tuhaf. Ya ISO'ya da bir donanim.

Her yeniden kuracagin zaman kurulani siliyor musun?

Evet, silmemem mi gerekiyor yoksa.

Hayir, silmen gerekiyor. Aniden mi yeniden baslatiliyor yoksa yeniden baslatiliyor diyor mu? Belki yuke girdiginden de ansizin yeniden baslatilip dosyalarin yuklenmesini engelliyor olabilir.

Geri
Yukarı