Windows 11 kurulumundan sonra siyah ekran hatası

omerget4games

Decapat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
Intel ARC 750
Anakart
Asus Tuf Gaming A520M PLUS
İşlemci
Ryzen 5 2600
Arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim. Windows 11'i Rufus ile USB'ye aktardım. BIOS'a gidip boot menüsünden UEFI USB seçtim. Kurulum sonra tamamlanıyordan sonra yeniden başlatıyor. Sonra ekran geri gelmiyor.

Tekrar girmek için Boost menüsünden giriyorum. Windows 11'i M.2 SSD'ye kuruyorum.

Anakart modeli. ASUS TUF Gaming A520M Plus.

Sıralamasıyla Boost option 1. Windows Manager M.2 SSD. 2. UEFI USB.

Ön yükleme yapmıyor. BIOS sürümü V3402.

Pili çıkarıp yaptım CMOS yaptım. Hala olmadı.

BIOS ayarları falan yaparken kaydettim ve yeniden başlamıyor. Siyah ekranda kalıyor.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı sürücüsü ile ilgili bir problem gibi duruyor. DDU ile silin ve güvenli modda yeniden yükleyin ekran kartı sürücüsünü. Ayrıca BIOS güncellemenizi de şiddetle tavsiye ederim.

Ekran kartı sürücüsü ile ilgili bir problem gibi duruyor. DDU ile silin ve güvenli modda yeniden yükleyin ekran kartı sürücüsünü. Ayrıca BIOS güncellemenizi de şiddetle tavsiye ederim.
Tamam ama kasa da tek bir disk ekli o da M2 SSD. Windows yüklü değil Bios ayarlarını da ayarlayıp kaydedemiyorum. Save ve reset sonrası sistem kapanıyor. Kasa da çalışmaya devam ediyor.

Öncellikle Windows 11 kırmak için bios'a girip boot menüden UEFI USB 1 SEÇİYORUM. kurulumu tamamlıyorum. Şimdi yeniden başlata tıklıyorum ve sistem kapanıyor. Yeniden başlamıyor kasa çalışmaya devam ediyor. Boot menüsünden sıralama şöyle 1. Windows Boot Manager M2 SSD. 2 de UEFI USB.

BİLGİSAYARI AÇMAK İÇİN GÜÇ KABLOSUNU VE PİLİNİ ÇIKARIP BEKLEYİP TAKIYORUM. BIOS BOOT MENÜSÜNDEN UEFI USB giriyorum Windows kurulmaya devam ediyor. Nasıl çözeceğim bilmiyorum.

Asus'un birkaç gün önce yayımladığı bios sürümünü kullanıyorum.

Geri
Yukarı