Windows 11 kurup GPU sürücüsünü yükledikten sonra "kod yürütülmesi devam edemiyor" hatası

Cetrion

Centipat
RAM
8+8 16 RAM
SSD veya HDD modeli
Samsung 860 EVO
Ekran kartı
Sapphire RX 570 4GB
Anakart
MSI B350M PRO-VD PLUS
İşlemci
Ryzen 3 2200G
Merhaba, bugün bilgisayarıma Windows 11 kurdum ve ekran kartı sürücüsünü indirip kurduktan sonra böyle bir hata alıyorum bilgisayarı her açtığımda. Bu hata Windows 11 kaynaklı mı acaba diye Windows 10 kurdum temiz kurulum ile, aynı hatayı yine aldım. Fakat aynı sisteme 2 hafta önce yine format attığımda ve birebir aynı sürücüleri kurduğumda böyle bir hata ile karşılaşmamıştım. Bu neden kaynaklanıyor?

Adsız.png

Merhaba, bugün bilgisayarıma Windows 11 kurdum ve ekran kartı sürücüsünü indirip kurduktan sonra böyle bir hata alıyorum bilgisayarı her açtığımda. Bu hata Windows 11 kaynaklı mı acaba diye Windows 10 kurdum temiz kurulum ile, aynı hatayı yine aldım. Fakat aynı sisteme 2 hafta önce yine format attığımda ve birebir aynı sürücüleri kurduğumda böyle bir hata ile karşılaşmamıştım. Bu neden kaynaklanıyor?

Eki Görüntüle 2083712

Hocam driverları yeniden yükleyip mi kurdunuz yoksa mevcut flashtan vs mi? Eğer mevcut flastan kurduysanız yeniden indirip kurmayı deneyin çünkü driverların olduğu dosya bir durumdan bozulmuş ve bunu hataya sokmuş olabilir.

Sisteme format attıktan sonra önce Windows Update ile bütün güncellemeleri yapıyorum, ardından web sitelerinden ekran kartı, chipset sürücülerini indiriyorum. Yıllardır kurulumu böyle yaparım. İlk kez böyle bir durum yaşadım. Son yayınlanan sürücüde mi sorun var acaba desem 2 hafta önce de aynı sürücüyü kurmuştum bir sorun olmamıştı. Bugün ne değişti?

Geri
Yukarı