Windows 11 lisans, OEM ve Retail key arası farklar?

nonamea

Decapat
Arkadaşlar Windows 11 lisans anahtarı almak istiyorum ancak aralarındaki farklar nedir?
Ayrıca bu site güvenilir mi?

Ben o siteden 2 kez windows 10 anahtarı aldım, evet güvenilirli. OEM alınca anahtar anakartının Bios'una yükleniyor. Anakart değiştirince yeni bir Windows anahtarı daha almak zorunda kalıyorsun.

Siteyi bilmiyorum ama OEM almanız önemli. Çünkü Retail bir kere kullanıma mahsustur. OEM ise anakarta işler. O anakartı kullandığınız müddetçe anahtarı da kullanırsınız.

Jetlisans'tan alabilirsiniz hocam keyi. Kendim aldım bir sorun yok, eğer retail gelmez ise değişim yapabiliyorsunuz.

Siteyi bilmiyorum ama OEM almanız önemli. Çünkü Retail bir kere kullanıma mahsustur. OEM ise anakarta işler. O anakartı kullandığınız müddetçe anahtarı da kullanırsınız.
Microsoft hesabına bağlanıyor, bir kere kullanım nasıl oluyor acaba? Format attıktan sonra Microsoft hesabınızı girince etkinleşiyor işte.

Çünkü Retail bir kere kullanıma mahsustur.

Hayır Retail cihazdan kaldırıp başka bir cihazda veya formattan sonra kullanılabilir. OEM ise tek kullanımlıktır ancak anakarta yazılılır ve kaldırılamaz formatlarda tekrar girmek gerekmez.

Microsoft hesabına bağlanıyor, bir kere kullanım nasıl oluyor acaba? Format attıktan sonra Microsoft hesabınızı girince etkinleşiyor işte.

Microsoft hesabı olayını tam bilmiyorum. Benim bildiğim eğer bilgisayarda Microsoft hesabı açık değilse Retail key kullanınca sadece 1 kerelik oluyor. Formattan sonra gidiyor. Bence OEM daha mantıklı. Belki Microsoft hesabı kullanmiyordur arkadaş.

Hayır Retail cihazdan kaldırıp başka bir cihazda veya formattan sonra kullanılabilir. OEM ise tek kullanımlıktır ancak anakarta yazılılır ve kaldırılamaz formatlarda tekrar girmek gerekmez.

Gerçekten mi? Nereden öğrendim hatırlamıyorum ama Retail keyi tek kullanımlık diye biliyordum. Teşekkürler.

Teşekkürler arkadaşlar sürüm açısından performans açısından herhangi bir fark yok ise en uygun fiyatlasını alacağım bu arada laptop için yükleyeceğim.

Teşekkürler arkadaşlar sürüm açısından performans açısından herhangi bir fark yok ise en uygun fiyatlasını alacağım bu arada laptop için yükleyeceğim.
Mak olmamasına dikkat edin ama onlar sıkıntılı.

Retail veya OEM alabilirsiniz. MAK almayın, dediğim gibi ya Retail ya OEM olmalı.

MAK olmamasına dikkat edin ama onlar sıkıntılı.

Herhalde bu ürün MAK değil değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı