Windows 11 mi Ubuntu LTS mi?

Nicksizsahis

Hectopat
Şu an Windows kullanıyorum oyun öncelikli kullanıyorum bilgisayarı. Gerek ping konusunda gerek FPS konusunda gerek günlük kullanım konusunda sizce hangi işletim sistemi?

Oyun oynuyorsanız windows 11'de kalın derim. İlla Ubuntu da kullanmak istiyorum diyorsanız VirtualBox kullanabilirisiniz.

Şu an Windows kullanıyorum oyun öncelikli kullanıyorum bilgisayarı. Gerek ping konusunda gerek FPS konusunda gerek günlük kullanım konusunda sizce hangi işletim sistemi?

Oyun konusunda Linux bayağı yol kat etti. Ama hala bazı oyunu açamıyor.

Oynadığınız oyunları söylerseniz daha rahat yardımcı olabiliriz.

Ayrıca Ubuntu LTS yerine Linux Mint daha iyi olur.

Oynadığınız oyunlar Steam'de varsa Ubuntu LTS kurmanızı öneririm. Şu an Steam Deck (Linux tabanlı taşınabilir oyun konsolu) ile oynanabilen oyun sayısı playstation 5 ve 4'ün toplam oyun sayısından daha fazla. Linux destekli olmayan oyunlarda bile daha fazla FPS alabilirsiniz.

Bu site üzerinden oynadığınız oyunların Linux'ta çalışıp çalışmadığına bakabilirsiniz.

Valorant, r6s, Fortnite bunlar AC yüzünden çalışmıyor. Neredeyse diğer bütün oyunlar çalısıyor. Arch tabanlı dağıtım kullanman performans olarak dha iyi olacaktır.

@erengore @Rona ikisi de Linux tabanlı ama onları hiç araştırmadım işin açıkçası.

@tempestian Steam'de var harici olarak PUBG Mobile oynuyorum. Site için sağoalsın oradan da inceleme sağlayım.

Peki donanım olarak AMD 3600 işlemci ve 6600 Gaming ekran kartı var performans artışı olur mu?

@erengore @Rona ikisi de Linux tabanlı ama onları hiç araştırmadım işin açıkçası.

@tempestian Steam'de var harici olarak PUBG Mobile oynuyorum. Site için sağoalsın oradan da inceleme sağlayım.

Peki donanım olarak AMD 3600 işlemci ve 6600 Gaming ekran kartı var performans artışı olur mu?
Linux geçip de performanstan yanan bir tane insan göremezsiniz. Geçin azıcık öğrenin zaten en basit bazı performans ayarlarıyla bile Windows'u adeta solluyorsunuz. Basic haliyle de sollanıyor orası ayrı mevzu ama. 🥰

Yeni konular

Geri
Yukarı