Windows 11 minimum sistem gereksinimi hatasını kaldırma

Ardaa41

Hectopat
Bir arkadaşımın sistemi benim sistemimden düşüktü ve o hatayı alıyormuş. Ama tanıdığı birinin yaptığı bazı şeyler sayesinde o hatayı kaldırmış. Güncellemeler bölümünden yükseltebiliyor. Nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Rufus ile kolayca TPM ve Secure Boot'u aşabilirsiniz.

O sadece format atılacaksa işe yarıyor. Dün denemiştim yükseltme yapılacaksa işe yaramıyor.
Bir arkadaşımın sistemi benim sistemimden düşüktü ve o hatayı alıyormuş. Ama tanıdığı birinin yaptığı bazı şeyler sayesinde o hatayı kaldırmış. Güncellemeler bölümünden yükseltebiliyor. Nasıl yapabilirim?

Yükseltme mi yapılacak yoksa format mı? Formatsa Rufus ile bypass edilebilir gereksinimler. Ancak yükseltme ise birkaç yöntemi var. Benim yöntemim şu, Windows 11 ile 10'un ISO dosyalarını indirip WinRAR ile klasöre çıkarın sonra Windows 10 ISO sunu çıkarttığınız klasöre gidip "sources" klasörüne girip " install.wim" dosyasını silin. Ardından Windows 11 ISO dosyasını çıkarttığınız klasöre gidin ve "sources" klasörüne girin " install.wim" dosyasını kopyalayın. Sonra kopyaladığınız " install.wim" dosyasını tekrar Windows 10 ISO sunu çıkarttığınız klasöre gidip "sources" klasörüne yapıştırın. Sonra Windows 10 ISO sunu çıkarttığınız klasörden "setup" dosyasına basın ve Windows 10 kurar gibi 11'i kurabileceksiniz. Biraz karışık gelebilir ama oldukça kolay.

Yeni konular

Geri
Yukarı