Windows 11 nasıldır?

flacccko

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, temiz kurulumla Windows 11 geçmeyi düşünüyorum. Bilgisayarımı oyun ve yazılım için kullanıyorum. Güncel olarak Win 11 performansı nasıl? Kullananlardan görüş ve geçip geçmemem hakkında öneri alabilir miyim?

İşlemcim: i7 11800H

Oyun performansı konusunda Windows 10'a göre bir eksisini görmedim ancak genel kullanımda Windows 10'u daha akıcı buluyorum, Windows 11 bana biraz hantal geliyor. Örneğin masaüstünde sağ tık bastığımda bazen 1-2 saniye geç geliyor menü. Klasör içinde dosya seçerken kasma oluyordu bazen. Bunun dışında yaşadığım birkaç sıkıntı oldu ama bu benim bilgisayarımdan kaynaklı olabilir.

Güncel bir sistemin var, sorun yaşayacağını düşünmüyorum. Geçebilirsin.

Win10'a göre arka planda çok işlem çalıştırıyor bence, RE4 Remake'de 8G ekran kartı belleğini 6.7 civarı gösterdiği için yüksek doku açmama da engel oluyordu W10 tam 8'e yakın gösteriyor ve doku yükseltebiliyorum. en fazla 2 hafta sabredebildim ve W10'a geri döndüm. Güncellik isterseniz iyi ama ben geçmem biraz daha zaman lazım.

Merhaba, temiz kurulumla Windows 11 geçmeyi düşünüyorum. Bilgisayarımı oyun ve yazılım için kullanıyorum. Güncel olarak Win 11 performansı nasıl? Kullananlardan görüş ve geçip geçmemem hakkında öneri alabilir miyim?

İşlemcim: i7 11800H
Performans konusunda fazla iyi değil bana göre, Windows 10'da aldığım 1k fps, Windows 11'de 500'e düşmüştü. Bana göre en iyisi 7'dir ancak görünüm olarak Windows 11 güzel. :D

Şu anda Windows 11 kullanıyorum eski laptopumda. 630M ekran kartı var ama driver 11 için güncellenmiyor bile denemek için geçtim. Bana soracak olursanız bence güzel Windows 10'dan sıkılmıştım. Hizmetleri ve diğer performans ayarlarını yapınca Windows 10 performansına geri dondü. Tabii 200 MB RAM daha fazla kullanıyor 4 GB RAM'im var. Ama ben dert etmiyorum ve Windows 11 de kullanmaya devam edeceğim.

Geri
Yukarı