Windows 11 ne zaman çıkacak?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yeni bir Windows çıkmayacak Windows 10 uzun yıllar boyu sürekli güncelleme alacak zaten Windows 10'un daha tam sürümü çıkmadı ki yeni bir Windows nasıl çıksın?

Bence tam sürüme çok yaklaştık son Windows yıllık güncellemelerinde Technical Preview sürümlerine göre daha az yenilik gelmeye başladı. Hem Microsoft Insider Preview sürümü veriyorsa bunun bir sonu olmalı beta sürümleri bildiğim kadarıyla sonsuza kadar sürmez ve uzun süre sonra kullanıcılar sistemin isminden bile sıkılabilir ve Microsoft hep Windows 10'da kalırsa yeni Windows sürümü almaya gerek kalmaz ve Microsoft'un geliri düşer Surface'den çok fazla kazanamaz çünkü çok az ülkede satış yapıyor.

Bence tam sürüme çok yaklaştık son Windows yıllık güncellemelerinde Technical Preview sürümlerine göre daha az yenilik gelmeye başladı. Hem Microsoft Insider Preview sürümü veriyorsa bunun bir sonu olmalı beta sürümleri bildiğim kadarıyla sonsuza kadar sürmez ve uzun süre sonra kullanıcılar sistemin isminden bile sıkılabilir ve Microsoft hep Windows 10'da kalırsa yeni Windows sürümü almaya gerek kalmaz ve Microsoft'un geliri düşer Surface'den çok fazla kazanamaz çünkü çok az ülkede satış yapıyor.
Hocam bir Insider Dev Channel kullanıcısı olarak noktanıza kadar katılıyorum. Dediğiniz gibi, yenilikler oldukça azaldı. Kaldı ki, Insider kullanıcıları da bir bir gidiyor. En son %0,2'ye kadar düşmüş.

Bence cevap veremeyiz diğer şirketlere bağlı, olurki Apple ya da başka bir şirket Microsoft'u geçerse başka bir Windows çıkma olasılığı olabilir.

Bence tam sürüme çok yaklaştık son Windows yıllık güncellemelerinde technical Preview sürümlerine göre daha az yenilik gelmeye başladı. Hem Microsoft Insider Preview sürümü veriyorsa bunun bir sonu olmalı beta sürümleri bildiğim kadarıyla sonsuza kadar sürmez ve uzun süre sonra kullanıcılar sistemin isminden bile sıkılabilir ve Microsoft hep Windows 10'da kalırsa yeni Windows sürümü almaya gerek kalmaz ve Microsoft'un geliri düşer Surface'den çok fazla kazanamaz çünkü çok az ülkede satış yapıyor.

Ben eski Insider'im 1909'da bıraktım.

Zaten sınırlarına gelindi bana sorarsanız. NT kerneli çok eskidi artık, bunun Micro$oft da farkında.

Windows 11 çıkmayacak, 10 güncelleştirilecek. Resmi açıklama. Ek olarak niye bolca konu hortlatılmaya başlandı :D?

O zaman neden Microsoft Store'da Windows 11'miş gibi görünen Windows 10X var? Bu arada bizim istediğimiz yeni sistem Windows 10X olabilir çünkü bir tam resmi olmayan bir açıklama daha var o açıklama "Windows 10X laptoplara gelebilir". Ve Windows 10 son sürümlere gittikçe yavaşladı örneğin resimleri bile açarken en az 3sn bekliyorum Windows 10'un ilk sürümlerinde hemen açılıyordu şimdi bana SSD önerenler olacak bu gereksiz çünkü sistemin SSD olmadan da akıcı bir şekilde olması lazım bana göre 8.1 ve 7 gibi.

Microsoft'un Windows 10 üzerinden gittiği büyük bir misyon var. Adamlar teknolojideki tüm vizyonlarını bu doğrultuda adım adım ortaya koyuyorlar.

Windows 8'le başlayan, 8.1'le kullanılabilir olan, 10'la ise belli bir seviyeye gelen mobilize işletim sistemi özellikleri görüyoruz.

Hiç fark etmediniz mi?
Her yeni güncelleme ile sanki mobil cihazlarda kullanılabilecek hale getirmiyorlar mı sistemi?

Maksat belli, bugün tablet ve notebook melezi bilgisayarlar görmüyor muyuz?

Microsoft, Windows işletim sistemini tüm cihazlarda, senkronize çalışan ve istenildiğinde en kolay kullanımı sağlayacak hale getirmeye çabalıyor. Demedi demeyin, işletim sistemi konusundaki adımlarını hızla atarlarsa, Apple'ın gözden düşmeye başladığı telefon piyasasında da ses getirebilir Microsoft... Üstelik bildiğimiz Windows Phone tarzıyla değil, doğrudan bilgisayardaki işletim sisteminin mobil haliyle...
PC işletim sistemini akıcı, sorunsuz bir şekilde mobile aktardıkları gün yazılım dünyası bir sıçrama yapar. Çok uzak olmadığını düşünüyorum ben de.

PC işletim sistemini akıcı, sorunsuz bir şekilde Mobile aktardıkları gün yazılım dünyası bir sıçrama yapar. Çok uzak olmadığını düşünüyorum ben de.

Ben buna katılıyorum bence o melez Windows 10X olabilir ama standart Windows olması normal değil eğer Microsoft gerçekten birleştirmek istiyorsa Windows 10 için daha modern adapte ve melez olmasını belli etmeyen bir sistem lazım mesela bu nasıl olabilir? Bazı büyük dokunmayın için yapılmış gibi görünen yerlere büyüklük değiştirme ayari ekleyerek falan yazi tipini küçültülerek olabilir. Mesela Microsoft değerdeki arama çubuğu çok geniş biraz daha küçük olsa daha iyi olur gibi olsa melez olduğu anlaşılmaz ama Microsoft bana göre bunu yapcaksa yaptıktan sonra Windows 10 final sürümü çıkartması ve Windows 11'i yazması mantıklı.

Windows 11 çıkmayacak şirket Windows 10'u sürüm yükselterek devam edeceğini açıkladı.

Microsoft Windows 11 çıkaracak mı ?
Aslında windows 11 çıkıcak ancak adı windows 11 değilde windows 10 olarak kalıcak. Yani adı değişmeyecek. Windows 10 windows un bilgisayardaki son sürümü. Sürekli olarak güncellenecek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı