Windows 11 neden bu kadar seviliyor?

Eklenen hiçbir şey yok. Boşta RAM kullanımı Windows 10'a göre çok daha fazla. Görüntüsü çok kötü. Çoğu kişiselleştirme özelliği çıkartılmış, gereksiz hizmetler ve abartılı sistem gereksinimleri... Microsoft'un görev çubuğu ve simgelerini değiştirmesi için 6 koca yıl bekledik ve karşımıza çıkan şey bu. Zamanında çıkan Windows Vista'dan 1000 kat daha kötü en azından bir şeyleri değiştirmişlerdi sistemde. Hatta neredeyse baştan aşağı tasarladılar. 6 yıl Microsoft'tan gelen şey bu ve herkes çok seviyor hala ben hiçbir şey anlamadım.

Tasarımı baştan aşağı değiştirildi ve en çok sevilen şeyde yuvarlanmış köşeler.

BIOS'tan TPM 2.0 ve Secure Boot'u açmanız gerek.
Aslında sisteminiz Windows 11 ile tamamen uyumlu.
Fakat TPM 2.0 ve Secure Boot kapalı olduğundan desteklemiyormuş gibi algılıyor Windows 11.
Intel Core i3 10100F işlemcili bilgisayarımda şahsen Windows 11'i resmi olarak TPM 2.0 ve Secure Boot açık şekilde kullanıyorum.
8.nesil ve üstü Intel işlemciler için TPM 2.0 açmayı anlatan Technopat shorts videosu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Secure Boot ise zaten açıktır yüksek ihtimalle.

Yukarıdaki ayarları yaptıktan sonra aşağıdaki linkten Windows 11 yükleme yardımcısını indirip direk olarak Windows 11'e Windows Update'i beklemeden yükseltebilirsiniz.

Windows 11 yükleme yardımcısı:

TPM 2.0 olmadığı için olabilir.
Not: Ben Windows 11'den gayet memnunum.

Arkadaşta TPM 2.0 işlemciye gömülü olarak aslında var ama deaktif durumda.😄

Ben şahsen Windows 11'i daha modern göründüğü ve Windows 11 ile eski sistem uygulamalarının çoğunu yeniden tasarladıklarından seviyorum. Windows 10 bana çok 2015 döneminden kalma geliyor tasarım olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı