Windows 11 neden TPM 2.0'ı ve Secure Boot'u zorunlu tutuyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Destek bittiğinde ne yapacaksın?
Paşa paşada kullan da virüsler senle dans etsin.
İşte şimdi Windows bu konuda Android ile aynı kaderi yaşıyor. Eğer sistem gereksinimi azaltsalar insanlar 1GB RAM ile kullanıp "Bu ne kadar kötü bir işletim sistemi!" diyecekler. Sistem gereksinimi yükseltirseler ise insanlar yine "Bu ne kadar kötü bir işletim sistemi!" diyecekler.

Destek bitene kadar sistemler yeni nesile geçmiş olacak. Ve sende güncel kalmak istiyorsan bu sistemi alacaksın. Bu kadar basit, veya Windows 10 ve anti virüsler ile devam edeceksin.

Desteği bitmesine rağmen desteksiz bir şekilde 1 yıl Windows 7 kullandım ben. 7-8 yıllık PC hayatımda virüs bulaştırmadım diyebilirim. 1-2 tane bulaştı onlar da Adware falandı. İnternetten çok bir şeyler indirmem zaten.

TPM desteklemeyen unofficial ISO'larla kurulum yapmayı anlatıp Windows 10'un güvensiz olduğunu söylemek mi :D. Profilinde Windows 11 logosu olan adamdan bekleyeceğim hareket.

Söyle nerede anlatmışım. Benim anlattığım iki şey var. Bir de Windows 10'a güvensiz demişim. Windows 10'a güvensiz desem kendim kullanmam herhalde

1. Insider üzerinden
2. Format ekranında gereksinim bypasslama

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı