Çözüldü Windows 11 pencereler kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Aeklink

Hectopat
Makaleler
6
Yer
Antalya
RAM
16GB
Ekran kartı
RTX2060
Anakart
H110
İşlemci
i7-7700
Herhangi bir sistem penceresini fare ile sürüklerken ekran saki 20Hz gibi görünüyor. Sebebi ve çözümü hakkında yardım eder misiniz?

Çözüm
Hayır hocam az önce kurdum zaten. Daha hiçbir sürücü yok.
Çok yüksek ihtimalle sebebi bu. İlk önce Windows güncellemelerini daha sonra da donanım sürücülerinizi yükleyin. Ardından Windows Update'i tekrar kontrol edin. Bu esnada bilgisayarda işlem yapmazsanız daha iyi olabilir, sanırım. İşin sonunda geri dönütünüzü de paylaşırsanız sevinirim.
Ekran kartı sürücüsünü indirmediğinizden olabilir mi? AMD bilgisayarıma ilk kurulum sonrası aynı olayı yaşamıştım. Geforce Experience'ı ve kartınızın en güncel sürücüsünü yüklediniz mi?

Hayır hocam az önce kurdum zaten. Daha hiçbir sürücü yok.
Çok yüksek ihtimalle sebebi bu. İlk önce Windows güncellemelerini daha sonra da donanım sürücülerinizi yükleyin. Ardından Windows Update'i tekrar kontrol edin. Bu esnada bilgisayarda işlem yapmazsanız daha iyi olabilir, sanırım. İşin sonunda geri dönütünüzü de paylaşırsanız sevinirim.

Çözüm
Dediğiniz şekilde yaptım, şu anda sorun kalmadı.

ekran kartınızı DDU ile silin tekrar elle yükleyin.

Ekran kartınızı DDU ile silin tekrar elle yükleyin.
Sorun çözüldü zaten. Neden böyle bir şey yapayım ki?

Geri
Yukarı